14.11.2012. 23:20

Trešdien, 14. novembrī, Eiropas kausā notiek četrpadsmit spēles. C grupā Kristapa Valtera pārstāvētais Vācijas klubs "Artland Dragons" izbraukumā pamatlaika pēdējās sekundēs izrāva neizšķirtu pret Maskavas apgabala "Triumph", taču pagarinājuma sākumā ielaida desmit punktus pēc kārtas un piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 79:84.

Ļubercu klubs uzbrukumu noslēgumos bumbu uzticēja līderiem – ārējās līnijas spēlētājiem Tiveinam Makkī un jaunajai krievu zvaigznei Sergejam Karasjovam. Pirmajā puslaikā abi izprovocēja astoņus sāncenšu noteikumu pārākumus, ar nevainojamu precizitāti soda metienos – no 10/10 – kompensējot sekmīgāku viesu spēli zem groza. Kristaps Valters spēli iesāka neveiksmīgi, jau pirmajās spēles minūtēs savācot trīs piezīmes pret Makkī. Latvieti drīz nomainīja Demonds Molets, kurš pirmo puslaiku pabeidza ar deviņiem punktiem, tomēr oponentam Makkī bija par vienu vairāk.

Trešās ceturtdaļas vidū Teilors Braiss īsā laikā guva deviņus punktus, izvirzot “Artland Dragons” priekšā ar 45:52. Valters izrāvienu sekmēja ar divām rezultatīvām piespēlēm, bet punktu gūšanas stafeti no Braisa sekmīgi pārņēma Petars Popovičs, ceturtās ceturtdaļas sākumā panākot plus desmit viesiem 50:60. “Triumph” ilgu laiku netika tuvāk par pieciem punktiem, savukārt Makkī un Karasjovs vairs nespēja dot tādu pienesumu kā pirmajā puslaikā. Iestrēgušo Ļubercu kuģi uz priekšu pavilka Artjoms Kuzjakins, taču galotnē saņēmās arī līderu duets. Makkī iemeta no groza apakšas, bet Karasjovs bija precīzs perimetrā, nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām atgūstot vadību “Triumph” 66:65. Vācijas klubu no zaudējuma pēdējās sekundēs izglāba Molets, ar metienu no groza apakšas izlīdzinot rezultātu 72:72.

Pagarinājumā Makkī un Karasjovs “nokārtoja” spēli mājinieku labā, pēc 10:0 izrāviena neļaujot ciemiņiem tikt tuvāk par pieciem punktiem 84:79 (21:13, 17:21, 9:20, 25:18, 12:7).

Kristaps Valters 09:24 minūtēs izdarīja 2 metienus (3p 0/2) un 2 rezultatīvas piespēles, saņēma 4 personiskās piezīmes, izprovocēja 1 pārkāpumu un ieguva otru labāko +/- rādītāju komandā 7.

Triumph: McKee 22 (10ab, 9ip), Karasjovs 15 (4ab, 5ip), Kuzjakins 14, Mitchell 13, Naimy 8, Landry 6, Lazarevs 3, Vaļijevs 2, Searcy 1, Polohins, Vihrovs; M. Kulagins.Artland Dragons: Mallet 19, Popovič 19, Taylor 18, Strasser 7, King 6, Horner 5, Haynes 3, Grunheid 2, K. Valters (2rp), Kerusch, Spoler; Njei.

Sanktpēterburgas “Spartak” G grupas mājas spēlē uzvarēja Francijas klubu “Cholet Basket” ar rezultātu 69:60 (8:13, 23:19, 16:16, 22:12).

Jānis Strēlnieks 27:24 minūtēs guva 8 punktus (2p 1/2, 3p 2/4), savāca 1 atlēkušo bumbu, 2 rezultatīvas piespēles, 2 kļūdas, 2 personiskās piezīmes, 2 izprovocētus pārkāpumus un lietderības koeficientu 6.

Patriks Beverlijs uzvarētāju labā izcēlās ar 21 punktu, 6 atlēkušajām bumbām aizsardzībā, 1 rezultatīvu piespēli, 3 pārtvertām bumbām un 6 izprovocētām piezīmēm. Zakarijam Raitam 10 punkti un 2 rezultatīvas piespēles.

Puslaiki nelīdzinājās viens otram. Pirmajā komandas cīnījās neizšķirti 32:32, otrajā kijevieši dominēja laukumā, sagraujot viesus no Lietuvas ar 52:25. Summā panākums ar divdesmit septiņu punktu pārsvaru, turklāt Ainara Bagatska pirmā uzvara Eiropas kausā. Spēli tiesāja Arnis Ozols.

Uzvarētāju labā četri spēlētāji guva desmit un vairāk punktus – Laionss un Cincadze 16, Dileinijs 13 un Aņisimovs 10. Lai gan cīņā zem groziem “Budivelnik” pārsvars bija minimāls 35-34, divpunktu metienus mājinieki sameta divreiz vairāk 28/45 pret 14/34.