11.01.2014. 19:59
Sestdien, 11. janvārī, notika vairāki latviešu dueļi Ukrainā. Jānis Strēlnieks flirtēja ar "triple-double" Kijevas "Budivelnik" uzvarā pār Gunta Endzela trenēto "Azot" vienību. Mareks Jurevičus debijas spēlē ieguva labāko +/- rādītāju komandā, taču "MBC Mykolaiv" izbraukumā atzina Andreja Šeļakova pārstāvēto "Odessa" basketbolistu pārākumu.

Ainara Bagatska un Oskara Ernšteina trenētais Kijevas “Budivelnik” (10-5, #4) izcīnīja piekto panākumu pēc kārtas, mājās apspēlējot Viktora Kobzistija un Gunta Endzela vadīto Dņiprodzeržinskas “Azot” vienību (2-11, #13) ar rezultātu 92:82 (25:22, 19:14, 26:18, 22:18).

Kijeviešu saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks aizvadīja vienu no labākajām spēlēm sezonā. Aizsargs 37:17 minūtēs guva 17 punktus (2p 5/7, 3p 1/3, 1p 4/4), izdarīja deviņas rezultatīvas piespēles, savāca sešas atlēkušās bumbas, saņēma divas personiskās piezīmes, izprovocēja trīs pārkāpumus, trīs reizes kļūdījās, ieguva +/- rādītāju 15 un nopelnīja lietderības koeficientu 25.

Deviņas piespēles ir Strēlnieka rekords Superlīgā. Agrāk Jānis izcēlās ar astoņām piespēlēm cīņās pret Ivanofrankivskas “Goverla” (11. novembrī) un Čerkasu “Mavpi” (5. janvārī) vienībām. Vidēji spēlē aizsarga rēķinā ir 11,1 punkts un 5,4 rezultatīvas piespēles. Pēdējā rādītājā viņš ieņem desmito vietu līgā, turklāt pirmajās septiņās pozīcijās atrodas amerikāņu basketbolisti.

Agra Galvanovska un Artūra Štālberga trenētais Nikolajevas klubs “MBC Mykolaiv” (4-9, #11) ceturtās ceturtdaļas vidū atspēlēja trīspadsmit punktu starpību, taču galotnē piedzīvoja sāpīgu zaudējumu pret laukuma saimniekiem “Odessa” (10-5, #3) ar rezultātu 78:79 (19:26, 21:16, 20:25, 18:12).

Trešās ceturtdaļas beigās un ceturtās sākumā Oļega Juškina trenētie odesieši veica 0:10 izrāvienu, iegūstot trīspadsmit punktu pārsvaru – 60:73. Izrāviena laikā četrus punktus guva Andrejs Šeļakovs, turklāt centra spēlētājs iemeta abus soda metienus. Nikolajevas basketbolisti atbildēja ar 14:0 prettriecienu, trīsdesmit septītās minūtes vidū pārņemot vadību – 74:73.

Ofensīvā liela nozīme bija Žanim Peineram un Marekam Jurevičus, taču abi paguva izcelties dažādās nozīmēs. Pēdējās sešās minūtēs duets iemeta 5 no 10 brīvmetieniem un beigās tas maksāja dārgi. Jurevičus vēl spēja ar divpunktu metienu izvirzīt Nikolajevu vadībā – 76:75, taču nākamos četrus punktus guva Odesas spēlētāji. Divdesmit sekundes pirms finālsvilpes Oleksandrs Sizovs samazināja starpību līdz minimumam (78:79), taču pēdējais tālmetiens grozā vairs neiekrita.

Žanis Peiners ceturtajā ceturtdaļā izdarīja vairākas rezultatīvas piespēles. Aizsargs 32:17 minūtēs sameta 16 punktus (2p 3/6, 3p 0/2, 1p 10/15), izdarīja četras rezultatīvas piespēles, saņēma trīs piezīmes, izprovocēja deviņus pārkāpumus, savāca divas atlēkušās bumbas, piecas reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, ieguva +/- rādītāju 1 un nopelnīja lietderības koeficientu 8.

Nikolajevas debitants Mareks Jurevičus laukumā devās uz maiņu, 27:42 minūtēs guva 11 punktus (2p 3/6, 3p 1/3, 1p 2/4), izcīnīja četras atlēkušās bumbas, izdarīja divas piespēles, vienu reizi kļūdījās, pārķēra divas bumbas, saņēma divas piezīmes, izprovocēja trīs pārkāpumus, ieguva labāko +/- rādītāju 7 un nopelnīja trešo labāko lietderības koeficientu komandā 11.

Andrejs Šeļakovs 13:09 minūtēs sameta deviņus punktus (2p 3/3, 1p 3/10), saņēma četras personiskās piezīmes, izprovocēja septiņus pārkāpumus, savāca divas atlēkušās bumbas aizsardzībā, izdarīja vienu piespēli, vienu reizi kļūdījās, ieguva labāko +/- rādītāju komandā 9 un nopelnīja lietderības koeficientu 4.