22.11.2013. 21:41
Stambulas "Fenerbahce" basketbolisti piektdien, 22. novembrī, savā laukumā uzvarēja Ainara Bagatska, Oskara Ernšteina un Jāņa Strēlnieka pārstāvēto Kijevas klubu "Budivelnik" ar rezultātu 84:68, četras kārtas pirms grupu turnīra beigām nodrošinot ceļazīmi uz "Top 16" turnīru.

Ukrainas čempioni otro apli sagaidīja, piespiesti pie sienas. Piektā vieta kopvērtējumā ir nederīga, lai kvalificētos “Top 16” turnīram. Ceturtās vietas īpašnieki “Nanterre” ir kijeviešiem vienu uzvaru priekšā (+19), savukārt pret Belgradas “Partizan” otrajā aplī jāspēlē viesiem neviesmīlīgajā “Pionir” zālē. Ņemot to vērā, svarīga nozīme var izrādīties spēlēs pret Barselonu, “Fenerbahce” un CSKA sasniegtajiem rezultātiem. Īpaši tāpēc, ka “Nanterre” izbraukumā apspēlēja katalāņu superklubu.

Mājas spēlē pret Turcijas čempioniem “celtnieki” neizturēja pēdējās piecas minūtes, piedzīvojot sakāvi ar 84:102. Piektdienas vakars “Ulker” arēnā sanākušajiem līdzjutējiem dāvāja vēl vienu rezultatīvu spēli “kanārijputniņu” izpildījumā. Vienu no problēmām mājinieki atrisināja, 16 minūšu laikā ar piecām piezīmēm malā dabūjot "Budivelnik" līderi Darjušu Lavrinoviču.

Pirms puslaika pēdējām četrām minūtēm “Fenerbahce” pārsvars bija tikai pieci punkti – 38:33, taču nākamajās epizodēs mājinieki sarīkoja 14:0 izrāvienu. Pirms tam viņus kavēja Šalengas tālmetieni, bet galotnē turku klubam sanāca uzbrukuma festivāls. Onana tālmetieni, Vidmara danks, Bogdanoviča un Bjeļicas lietderīgā spēle dzina “Budivelnik” bedrē – 52:33. Šajā brīdī pirmos punktus guva Jānis Strēlnieks, pēc astoņpadsmitgadnieka Kenana Sipahi pārkāpuma būdams nekļūdīgs no soda metienu līnijas.

Trešajā ceturtdaļā Šalenga turpināja precīzi mest no distances (tālmetienos 4/4), taču “Fenerbahce” saglabāja komfortablu 15-17 punktu pārsvaru. Tāpat kā citās spēlēs, “kanārijputniņu” stūrmanis Žeļko Obradovičs tāda atrāviena apstākļos uzticējās jaunajiem spēlētājiem. Situāciju izmantoja Strēlnieks, ceturtās ceturtdaļas vidū ar tālmetienu un diviem divpunktniekiem samazinot starpību līdz trīspadsmit punktiem – 74:61. Obradovičs izmantoja minūtes pārtraukumu un, lai gan “Fenerbahce” uzbrukums apstājās, spēles beigas tuvojās straujāk nekā “Budivelnik” iespējas atspēlēties. Vidmara danks un jaunā Birsena garāmgājiens izdzēsa pēdējās šaubas – 79:66.

Jānis Strēlnieks 22:24 minūtēs guva 11 punktus (2p 3/4, 3p 1/6, 1p 2/2), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu uzbrukumā, pārķēra vienu bumbu, izprovocēja vienu piezīmi un nopelnīja lietderības koeficientu 8.

Fenerbahce Ulker – Budivelnik 84:68 (27:23, 25:12, 16:16, 16:17)Fenerbahce: Bogdanovič 20, Zorič 15, Vidmar 12, Onan 8, Preldžič 6, Bjeļica 6, Mahmutoglu 5, Birsen 5, Kleiza 4, McCalebb 3, Sipahi (5rp), Ermis.Budivelnik: Šalenga 16 (2p 2/2, 3p 4/5), Minard 14, Strēlnieks 11, Summers 10, Lavrinovič 7 (5pp, 16min.), Anisimov 6, Tiščenko 2, Ahearn 2, Gorbenko, Nerush, Lebedintsev.