01.08.2014. 13:55
Par Latvijas basketbola izlases galvenā trenera Ainara Bagatska vadītās Krievijas komandas Ņižņij Novgorod trenera asistentu oficiāli kļuvis Artūrs Štālbergs, vēsta klubs.Jau vēstīts, jūnija beigās Štālbergs vienojās ar Latvijas...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Jau vēstīts, jūnija beigās Štālbergs vienojās ar Latvijas čempionāta klubu Saldus par līgumu pēc sistēmas 1+1 gads, bet pēcāk viņam tika piedāvāts kļūt par Bagatska palīgu Ņižņij Novgorod, kas jaunajā sezonā debitēs ULEB Eirolīgā.

Šo izdevību Latvijas speciālists nav laidis garām un pievienojies krievu klubam.

Savukārt par otru komandas trenera asistentu kļuvis 37 gadus vecais krievu speciālists Aleksejs Lobanovs.

Tikmēr par fiziskās sagatavotības treneri apstiprināts latvietis Oskars Ernšteins, kurš iepriekšējās divas sezonas Ukrainā kopā ar Bagatski strādāja čempionvienībā Kijevas "Budiveļņik".

Jau vēstīts, Bagatskis par Ņižņij Novgorod komandas vadīšanu vienojās jūnija pēdējās dienās, noslēdzot līgumu uz vienu gadu. Šī vienība aizvadītajā sezonā iekļuva VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) finālā, kur ar 0-3 tika atzīts Krievijas granda Maskavas CSKA pārākums. Šis panākums vienībai nākamajā sezonā ļaus debitēt ULEB Eirolīgā.

Tikmēr Štālbergs aizvadīto sezonu iesāka Ukrainas augstākās līgas komandā Mykolaiv, būdams galvenā trenera Agra Galvanovska palīgs, taču valstī valdošās nestabilās situācijas dēļ martā nolēma šo klubu pamest. Pēc tam Štālbergs pievienojās Latvijas komandas Valmiera treneru kolektīvam.

Pērn Štālbergs līdz nebijušiem augstumiem aizveda Latvijas U-20 vīriešu izlasi, kas izcīnīja sudraba godalgas Eiropas čempionātā, bet viņš tika nosaukts par gada labāko Latvijas basketbola treneri. Vēlāk vasarā Štālbergs bija Bagatska palīgs Latvijas pieaugušo izlasē.

Kā ziņots, Ņižņij Novgorod komanda nākamās sezonas ULEB Eirolīgas turnīrā cīnīsies vienā apakšgrupā ar Lietuvas čempioniem Kauņas Žalgiris, kurus pārstāv latvietis Kaspars Vecvagars, kā arī Spānijas vienību Madrides Real. Eirolīgas debitante Ņižņij Novgorod ielozēta A apakšgrupā, kur bez Žalgiris un Real cīnīsies arī Turcijas klubs Stambulas Anadolu Efes un Itālijas komanda Sasāri Dinamo.

Tikmēr VTB līgā komanda ielozēta A apakšgrupā kopā ar citām šīs valsts komandām - Maskavas CSKA, Krasnodaras Lokomotiv-Kubaņ, Volgogradas Krasnij oktjabr, Krasnojarskas Jeņisej un Sanktpēterburgas Zeņit (iepriekš - Ļubercu Triumf).Vertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties