24.04.2014. 09:06
Naktī uz ceturtdienu Nacionālajā Basketbola Asociācijā (NBA) izslēgšanas spēļu pirmās kārtas otrajā spēlē Dalasas "Mavericks" ar rezultātu 113:92 viesos apspēlēja regulārās sezonas labāko līgas komandu Sanantonio "Spurs", sērijā panākot neizšķirtu 1-1.

Ar astoto numuru Rietumos izliktā "Mavericks" sērijas otrajā spēlē izmantoja "Spurs" kļūdas un pielietoja agresīvu, fizisku aizsardzību pirmajā puslaikā, īpaši pret mājinieku līderiem Toniju Pārkeru un Manu Džinobili. "Spurs" pieļāva 22 kļūdas (salīdzinājumam - "Mavs" tikai septiņas), kas ļāva Dalasai izmest par 28 metieniem no spēles vairāk. Šons Merions bija mača vērtīgākais spēlētājs, ar desmit izmestiem metieniem savācot 20 punktus, tāpat viņam piecas atlēkušās bumbas un trīs pārtvertās bumbas.

Par punktu vairāk gan guva Monta Eliss. "Spurs" rindās 27 punkti Džinobili rēķinā, kurš trāpīja piecus no sešiem tālmetieniem un spēlē izmeta tikai 12 metienus, tiesa argentīnietim arī sešas kļūdas - gandrīz tikpat, cik visai "Mavs" komandai kopā. Ja pirmajā spēlē viesi nespēja noturēt vadību un zaudēja, šoreiz "Mavericks" svinēja pārliecinošu uzvaru un atņēma "Spurs" mājas priekšrocības - 113:92.

Šī bija "Mavericks" pirmā uzvara izslēgšanas spēlēs kopš 2011. gada finālsērijas, kurā izdevās triumfēt.

Citā Rietumu konferences duelī Hjūstonā Dvaits Hovards pirmajā puslaikā sameta 25 punktus, bet "Rockets" otrajā puslaikā mājās nespēja uzveikt Portlendas "Trail Blazers". Minūti pirms beigām mājinieki ar nelielu piecu punktu izrāvienu pietuvojās līdz 98:102. Pusmiūti pirms beigām Džeimss Hārdens ar trejaci panāca mīnus trīs. Deimiens Lilards atbildēja ar soda metieniem pēc Hārdena sestās piezīmes. Brīdi vēlāk Lilards un Mo Viljamss atkārtoja precīzus sodiņus, un "Trail Blazers" svinēja uzvaru ar 112:105.

43 punktus guvušais Lemarkuss Oldridžs kļuva par pirmo spēlētāju kopš Lebrona Džeimsa 2009. gada maijā, kurš guvis vismaz 40 punktus izslēgšanas mačos divās spēlēs pēc kārtas. Pirmajā sērijas mačā spēka uzbrucējam 46 punkti. Līdz šai sērijai savas karjeras laikā Oldridžs nevienā no 298 izbraukuma spēlēm (gan regulārā turnīra, gan "play-off") nebija spējis samest 40 vai vairāk punktus.

Lilards pabeidza spēli ar 18 punktiem, 1 piespēlēm un astoņām bumbām. "Rockets" rindās viss pamata piecinieks guva vairāk par desmit punktiem, bet naskākais punktu vācējs, tiesa, izteiktāk pirmajā puslaikā, bija Dvaits Hovards, kuram 32 punkti, kā arī 14 bumbas un četri bloķēti metieni. Hārdenam 18 punkti un četras piespēles.

Austrumu konferencē Maiami "Heat" bija plus 14 (91:77) ceturtās ceturtdaļas vidū pret Šarlotes "Bobcats", taču otro reizi mačā (pirmā bija pirmajā puslaikā) "Bobcats" atspēlējās no lieliem mīnusiem. Vokers, Kids-Gilkrists un Duglass-Robertss veica izrāvienu 10:0, ļaujot "Bobcats" pietuvoties līdz četru punktu atstatumam. Pēc Lebrona Džeimsa diviem soda metieniem Vokers ar trejaci 11,9 sekundes pirms mača beigām panāca mīnus viens, bet viesi vairs nespēja gūt punktus, un "Heat" izcīnīja otro uzvaru divās spēlēs - 101:97.

Džeimsam 32 punkti, astoņas piespēles, sešas bumbas, četras pārtvertas bumbas, Krisam Bošam 20 punkti un piecas bumbas, bet Dveinam Veidam uzvarētāju rindās 15 punkti un sešas bumbas. "Bobcats" labā 22 punkti un desmit bumbas Maiklam Kidam-Gilkristam, bet "double-double" arī Ela Džefersona kontā - 18 punkti un 13 bumbas. 16 punktus un astoņas piespēles pievienoja Kemba Vokers.