05.09.2012. 20:42

Ar neveiksmi jauno sezonu sācis ambiciozais KHL klubs Maskavas CSKA, trešdien savā laukumā ar 0:1 kapitulējot sīvāko sāncenšu Spartak priekšā. Oficiālā spēlē CSKA sastāvā debitēja latvietis Jānis Sprukts, kurš maču aizvadīja otrajā uzbrucēju virknējumā.

Pirmajās 20 minūtēs aktīvāki bija laukuma saimnieki CSKA hokejisti (metieni 16:11), arī iespējas atklāt rezultātu vairāk bija tieši viņiem, tomēr vārti tā arī netika gūti. Katra komanda pa reizei neizmantoja skaitlisko vairākumu – grēkāzis CSKA rindās Niklass Pēršons gan varēja izcelties uzreiz pēc atgriešanās laukumā, bet izgājienā pārāks tomēr izrādījas Spartak vārtsargs Sergejs Borisovs.

Otrā perioda sākumā vairākus CSKA spēlētājus uzreiz apmuļķoja jaunais Staņislavs Žmakins, no laukuma stūra pēkšņi izlaužoties vārtu priekšā – ar atkārtotu metienu mājinieku vārtsargu Rastislavu Staņu viņam izdevās pārspēt. Otrajās 20 minūtēs Spartak izdarīja krietni vairāk metienu (11:3), taču bija spiesti divreiz spēlēt mazākumā.

Trešo trešdaļu CSKA sāka vairākumā, kurā laba iespēja izcelties bija Spruktam – diemžēl Jānis īsti netrāpīja pa ripu. Arī turpinājumā visi armijnieku uzbrukumi atdūrās Spartak aizsardzībā, arī vārtsarga nomaiņa pašās mača beigās cerēto rezultātu nedeva. Tādējādi ambiciozais klubs sezonu sāka ar zaudējumu saviem principiālakajiem konkurentiem – 0:1.

Par mača varoni kļuva Sergejs Borisovs, kurš Spartak vārtos atvairīja visus 35 CSKA metienus. Sprukts spēlēja CSKA 2.maiņā, laukumā pavadīja nepilnas 20 minūtes (19:41), uzvarēja deviņos no 16 iemetieniem, kā arī izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem. Ilgāk kā Jānis uz ledus CSKA komandā bija tikai trīs hokejisti – treneri latvietim uzticējās kā vienādos sastāvos, tā arī vairākumā un mazākumā.

Ar uzvaru jauno KHL sezonu trešdien sāka Habarovskas Amur hokejisti, kas somu speciālista Hannu Jortikas vadībā pērn kļuva par sezonas patīkamāko pārsteigumu.

Guvuši pirmos vārtus sezonā jau mača 21.sekundē, Amur ar 3:1 uzveica Mitišču Atlant komandu. Pa precīzam metienam uzvarētāju sastāvā Dmitrijam Tarasovam, Jevgēņijam Korotkovam un Oļegam Piganovičam, bet vienīgos Atlant vārtus spēles 17.minūtē guva Nikolajs Lemtjugovs.

Ceturtdien paredzētas 11 regulārā čempionāta spēles, tostarp Prāgā Rīgas Dinamo cīnīsies ar jaunpienācējiem Lev (plkst.21, Latvijas laiks).

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga