31.12.2013. 10:16
Šodien jau 13:00 tiks uzsākts Špenglera kausa izcīņas fināls, kurā sacentīsies Maskavas CSKA ar Ženēvas „Servette”. „Servette” sastāvā arī latviešu uzbrucējs Kaspars Daugaviņš, kurš trijās pirmajās spēlēs guvis sešus punktus.

Špenglera kauss šodien tiks iegūts jau 87. reizi, un to savā starpā izspēlēs Kontinentālās hokeja līgas šobrīd devītais spēcīgākais klubs Maskavas CSKA un Ženēvas „Servette”, kura ieņem astoto vietu Šveices Nacionālajā līgā.

Ceļš līdz finālam gan gludāks izdevās Kaspara Daugaviņa pārstāvētajai „Servette”, kura uzvarēja visās trijās spēlēs, tiesa, pusfinālā pret Kanādas izlasi uzvara tika gūta tikai sīvā mačā, kura vārtu guvumu netrūka (6:5). CSKA tikmēr no grupas izkļuva ar vienu zaudējumu, bet pusfinālā tikai pēcspēles metienos pieveica turnīra mājinieci un 15-kārtējo uzvarētāju „Davos”.

Savu vienīgo zaudējumu CSKA piedzīvojusi tieši pret „Servette”, un ne tajā labākajā atmiņā Maskavas klubam droši vien palicis arī Kaspars Daugaviņš. Latvietis drošu CSKA iegūto divu vārtu pārsvaru (3:1) ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli pārvērta neizšķirtā 3:3, bet pagarinājuma otrajā minūtē guva arī uzvaras vārtus (4:3), liekot CSKA pierādīt savu varēšanu papildus spēlē pret Vītkovices „Steel”, un arī čehu klubu CSKA izdevās uzvarēt tikai pagarinājumā.

Daugaviņam šis turnīrs padevies ļoti rezultatīvs, jo trīs aizvadītajās spēlēs viņš kopā guvis sešus punktus – trīs vārti un trīs rezultatīvas piespēles. Viņa sniegums lielā mērā palīdzējis „Servette” aizkļūt līdz Špenglera kausa finālam, kuru Ženēvas komanda vēl nekad nav ieguvusi.

Savukārt Maskavas CSKA cīnīsies par savu otro kausu, jo 1991. gadā jau kļuva par šī turnīra uzvarētājiem leģendārā Viktora Tihonova vadībā. Komandas sastāvā šobrīd ir cita hokeja leģenda, proti, Sergejs Fjodorovs, kurš 44 gadu vecumā nolēmis atsvaidzināt savas uzbrucēja iemaņas, turklāt viņš to darījis samērā sekmīgi, divās spēlēs, kurās viņš piedalījies, atzīmējoties ar diviem punktiem (1+1).

To, kuram – Daugaviņam vai Fjodorovam – šodien izdosies saukt sevi un savu komandu par Špenglera kausa ieguvēju, varēs sākot vērot 13:00.

Servette Rez. CSKA Rez.
pret ”Americans” 5:0 pret ”Americans” 4:3
pret CSKA 4:3 P pret ”Servette” 3:4 P
pret Kanādu 6:5 pret ”Steel” 3:2 P
pret ”Davos” 5:4 P

Izmantotie resursi:News – Daily Events - Spengler Cup ENBeach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties