01.09.2017. 19:57

Nominālā turnīra favorīte Spānija šovakar eksaminēja Melnkalnes izlasi. Spāņu starta pieciniekā izgāja brāļi Pau un Marks Gazoli, kā arī Rikijs Rubio, Alekss Abriness un Fernando San Emetrio. Komandas galvenais treneris Serhio Skoriolo rezervē atstāja divus citus brāļus - Villiju un Huanu Ernangomesus, kuri spēles izskaņā kļuva par rezultatīvākajiem spēlētājiem.

Spānija jau pirmajā ceturtdaļā salādēja 26 punktus un ieguva 12 punktu pārsvaru pār saviem pretiniekiem. Pa trīspunktniekam izcēlās Huans Ernangomess, Pau Gazols un Abriness, bet pārējos punktus Spānija guva no groza apakšas. Melnkalnes precizitāte kliboja, aizmetot garām četrus tālmetienus un deviņus divpunktiniekus.

Spāņi otrajā ceturtdaļā turpināja audzēt pārsvaru, turklāt labu sniegumu demonstrēja Kristapa Porziņģa komandas biedrs Ņujorkas ''Knicks'' rindās Villijs Ernangomess, kurš ceturtdaļas vidū nepilnu divu minūšu laikā savāca divas atlēkušās bumbas aizsardzībā un guva četrus punktus. Villijs (10) un Huans (7) Ernangomesi pēc pirmā puslaika bija rezultatīvākie savā komandā, bet Spānija savu pārsvaru bija palielinājusi jau līdz 22 punktiem.

Pēc pārtraukuma turpinājās Spānijas dominance, turklāt viena no turnīra spēcīgākajām komandām spēlēja ļoti atbrīvoti. Par to liecināja Pau Gazola darbības, kad ātrā uzbrukumā viņš nevis izpildīja metienu, bet gan apstājās pie pretinieku groza un mēģināja atdot visai vieglprātīgu piespēli komandas biedram, tomēr bumba atsitās pret Melnkalnes sportistu un izlidoja ārpus laukuma. Gasols par šo epizodi vien pasmaidīja.

Trešajā ceturtdaļā gan Spānija sameta relatīvi maz punktu (19), tomēr ceturtajā atkal atplauka. Pēdējā spēles nogrieznī Spānija turpināja plosīt savu pretinieci, sametot 29 punktus un noslēgumā izcīnot uzvaru 99:60. Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 18 punktiem un 9 atlēkušajām bumbām bija Villijs Ernangomess, bet otrs labākais punktu guvējs bija viņa brālis Huans.

Spānija – Melnkalne 99:60 (26:14, 25:15, 19:15, 29:16)Spānija: V.Ernangomess 18 (9), H.Ernangomess 13, P.Gazols 10, San Emetrio 10, Navarro 9, M.Gazols 9, Rodrigess 7, Rubio 7, Abriness 7, Sastre 4, Vivess 3, Oriola 2Melnkalne: Vucevičs 16 (5), Pavlicevičs 13, Mihailovičs 8, Rice 7, Sehovičs 6, Todorovičs 4, Dubļevičs 4, Djurisičs 2

Izmantotie resursi:FIBA EuroBasket 2017 - FIBA.basketball