29.09.2013. 15:20
Portugāles tenisista Žoau Sousas lieliskā sezonas izskaņa turpinās, 24 gadus vecajam tenisistam šodien uzvarot Kualalumpuras "ATP World Tour 250" sacensībās un kļūstot par pirmo savas valsts pārstāvi, kuram izdevies uzvarēt ATP vienspēļu turnīrā.

Šonedēļ vēl rangā 77. vietā esošais Žoau Sousa Kualalumpuras finālā sacentās ar vēl vienu tenisistu, kurš lūkoja izcīnīt pirmo ATP vienspēļu titulu karjerā – francūzi Žiljēnu Beneto. Pie tam Sousas pretiniekam bija daudz lielāka pieredze – viņš šodien piedalījās jau devītajā finālā.

Beneto nebija lemts uzvarēt arī šoreiz – kārtējais sirdi plosošais zaudējums ar rezultātu 6:2, 5:7, 4:6. Otrā seta 10. geimā Beneto uzņemšanā nerealizēja mačbumbu, bet pēc tam savu servi zaudēja divreiz pēc kārtas – Sousam ļaujot gan uzvarēt otrajā setā, gan trešā seta ievadā iegūt breiku. Atspēlēties Beneto nebija lemts – devītais zaudētais fināls tikpat mēģinājumos! Beneto tautietis Sedriks Piolīns savulaik arī zaudēja pirmos deviņus finālus, līdz beidzot viņam izdevās 1996. gadā uzvarēt Kopenhāgenā. Beneto šī turnīra finālā zaudēja arī pērn, toreiz trīs setos atzīstot Huana Monako pārākumu.

24 gadus vecais Sousa ir pirmas Portugāles tenisists, kuram izdevies uzvarēt ATP vienspēļu turnīrā, pārspējot Frederiku Žila iespēto – Žils 2010. gadā tika līdz Oierašas finālam, kurā zaudēja Albertam Montanjesam. Sousa ir septītais tenisists, kurš šogad izcīnījis pirmo ATP titulu. Pārējie ir – Bernards Tomiks (Sidneja), Orasio Sevaljoss (Vinja del Māra), Lukašs Rosols (Bukareste), Nikolā Maū (Hertogenboša), Karloss Berloks (Bostāde) un Fabio Foņīni (Štutgarte).

250 nopelnītie reitinga punkti ļaus Sousam pirmdien debitēt ranga Top 50, prēmijā karjeras lielākā algas diena, saņemot 158 000 dolāru. Beneto aizstāvējis 150 punktus un saņems 83 240 dolāru.

Tādas pašas nozīmes (250. sērija) turnīra Bangkokā noslēdzās ar Kanādas pirmā numura Miloša Raoniča uzvaru. Raoničs titula spēlē noservēja Čehijas pirmo numuru Tomāšu Berdihu – 7:6(4), 6:3. Raoničs izcēlās ar 18 eisiem un pie savas pirmās serves zaudēja tikai divas izspēles – 41/43!

22 gadus vecajam Raoničam piektais vienspēļu tituls karjerā. Četri no tiem gūti telpās – trīs uzvarām pēc kārtas Sanhosē (2011-2013) tagad pievienots arī Bangkokas kronis. Vēl Milošs uzvarējis Čennajā (2012). Šodien Raoničs guva pirmo titulu, strādājot kopā ar Ivanu Ļubičiču. Tikmēr Berdihs arvien šogad nav uzvarējis nevienā turnīrā, esot vienīgajam Top 10 tenisistam bez ATP titula 2013. gadā. Raoničam nopelnītie 250 punkti (-45 par ceturtdaļfinālu pērn) uzlabo izredzes kvalificēties Londonai. Prēmijā Milošam 102 450 dolāru, bet Berdihs saņems 150 punktus un 54 000 dolāru.