31.05.2013. 13:30

Šodien Austrijas pilsētā Bādenē sākās Eiropas čempionāta posma pamatturnīrs. Ruslans Sorokins un Toms Šmēdiņš pirmajā kārtā tikās ar Krievijas duetu Sergejs Prokopjevs/Jurijs Bogatovs un piedzīvoja zaudējumu divos setos - 18:21 un 20:22.

Ruslana Sorokina un Toma Šmēdiņa tandēms Bādenē ir izlikts ar astoto numuru, un tam pirmajā kārtā pretī stājās ar devīto numuru izliktie krievi Sergejs Prokopjevs un Jurijs Bogatovs. Spēlē pārāki gan bija ar zemāku numuru izliktais krievu pāris - pirmajā setā Prokopjevs un Bogatovs uzvarēja ar rezultātu 21:18, bet otrajā setā viņi svinēja uzvaru ar 22:20. Kopumā spēle ilga 45 minūtes.

Līdz ar zaudējumu Sorokinam un Šmēdiņam dalība turnīrā jāturpina zaudētāju zarā, kur jau šodien plkst. 17:00 pretī stāsies ar zemāko (16.) numuru izliktais Grieķijas pāris Jorgoss Kocilianis un Nikoss Zupanis. Viņi trīs setos zaudēja ar pirmo numuru izliktajiem poļiem Mihalam Kadzolam un Jakubam Šalankevičam (15:21, 21:15, 12:15). No pirmajām četrām pirmās kārtas spēlēm šī bija vienīgā, kurā bija nepieciešami visi trīs seti. Arī mača ilgums, protams, bija lielākais - 51 minūte.

Sorokins/Šmēdiņš ar Kociliani un Zupani tiksies jau pēc vairākām stundām. Kamēr šī dueļa zaudētājs pabeigs turnīru 13.vietā, uzvarētājs vēl turpinās dalību un tālāk varēs tikties ar vienu no otrās kārtas spēļu zaudētājiem. Šobrīd vēl nav noskaidrots attiecīgās spēles sastāvs.

Sākotnēji turnīram dalību bija pieteikuši vēl divi mūsu dueti – Aleksandrs Solovejs/Rihards Finsters un Haralds Regža/Armands Āboliņš, taču beigās uz Austriju nedevās. Pirmie startēs Vācijas čempionāta otrās divīzijas posmā, bet otrie – Latvijas čempionāta pirmajā posmā.

Izmantotie resursi:CEV - Confédération Européenne de Volleyball

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029