17.05.2012. 22:05
Mājinieki, pašreizējie pasaules čempioni Somijas hokejisti ceturtdien Helsinkos 8,8 sekundes pirms spēles beigām ceturtdaļfinālā guva uzvaras vārtus un ar 3:2 uzvarēja ASV komandu iekļūstot pusfinālā, kur tiksies ar Krieviju.

Dramatiskajā spēlē uzvaras vārtus guva Jese Joensū, kurš pirms tam bija atklājis rezultātu otrajā periodā. Uz šo metienu jau pēc 21 sekundes atbildēja Kails Palmieri, bet trešajā periodā Bobijs Raiens panāca 2:1 amerikāņu labā.

Mazāk kā septiņas minūtes pirms spēles beigām vispirms Miko Koivu atjaunoja neizšķirtu, kad bez nūjas vārtu priekšā bija palicis ASV aizsargs, komandas kapteinis Džeks Džonsons, bet pēdējās sekundēs Petri Kontiola izdarīja rezultatīvu piespēli Joensū no aizvārtes.

Reklāma Petri Venhanens Somijas vārtos atvairīja 24 metienus, bet Džimijs Hovards ASV vārtos - 28.

Jau ziņots, ka ceturtdien pirmajās ceturtdaļfināla spēlēs Krievija Stokholmā ar 5:2 pārspēja Norvēģiju.

Slovākija Helsinkos ar 4:3 uzvarēja Kanādu un pusfinālā spēlēs ar otra Stokholmas ceturtdaļfināla Zviedrija - Čehija uzvarētāju.