21.12.2014. 17:12
Pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvēja biatlonā dāmām Kaisa Mekereinena no Somijas un krievu sportists Antons Šipuļins svētdien uzvarēja trešā Pasaules kausa posmā Slovēnijā notikušajās sacensībās ar masu startu.

Mekereinena ar lielisku slēpošanas ātrumu bija labākā 12,5 kilometru distancē dāmām. Distances vidū somiete atradās pārliecinošā līderpozīcijā, tomēr trešajā šaušanā pieļāva divas kļūdas, atkrītot uz astoto pozīciju. Ceturtajā šaušanā viņa bija nekļūdīga, tomēr pēc tās līderei Anaisai Beskonai no Francijas joprojām zaudēja 18 sekundes, bet jau samērā drīz somiete pārņēma vadību un finišā bez kļūdām šāvušo Beskonu apsteidza par 7,6 sekundēm.

Tikmēr trešo vietu izcīnīja baltkrieviete Nadeždu Skardino, kura arī trāpīja visus 20 šāvienus, uzvarētājai zaudējot 15,8 sekundes.

Neviena Latvijas sportiste masu starta distancei nebija kvalificējusies.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderpozīcijā ar 422 punktiem nostiprinājusies Mekereinena, bet otrā 328 punktiem ir ukrainiete Valērija Semerenko, kura šoreiz finišēja piekto vietu.

Savukārt trešā ar 303 punktiem ir Baltkrievijas biatloniste Darja Domračeva, kura šogad notikušajās Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīja trīs zelta medaļas, bet sacensībās ar masu startu izstājās pēc otrās šaušanas, kad bija sāpīgi sadūrusies ar konkurenti.

Tikmēr 15 kilometru sacensības kungiem izvērtās ļoti sīvas. Pēc otrās šaušanas pieci sportisti bija vien 1,6 sekunžu robežās, turpinājumā viņi nedaudz izretinājās, tomēr ceļā no ceturtās šaušanas līdz finišam atkal blakus bija pieci biatlonisti.

Finiša spurtā Šipuļins par 1,2 sekundēm apsteidza francūzi Martēnu Furkadu, kurš ir iepriekšējo trīs sezonu Pasaules kausa ieguvējs, bet vēl par 0,2 sekundēm lēnāks bija austrietis Simons Eders. Visi šie trīs sportisti četrās šaušanās pieļāva pa vienai kļūdai.

Pēc sacensībām Francijas komanda iesniedza protestu par Šipuļina agresiju, tomēr tas tika noraidīts.

Arī vīru sacensībās Latvija nebija pārstāvēta.

Pasaules kausa kopvērtējuma vadībā ar 361 punktiem izvirzījies Furkads, kuram ar 336 punktiem seko Šipuļins, bet vēl par punktu mazāk ir līdzšinējam līderim Ēmilam Hegle Svendsenam no Norvēģijas, kurš šoreiz palika vien 17.vietā.

Savukārt Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ar 82 punktiem pašlaik atrodams 35.pozīcijā.

Pasaules kausa sezona līdz martam ilgs deviņos posmos. Martā Somijā risināsies arī pasaules čempionāts.

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650