10.05.2013. 22:40

Somijas hokejisti piektdienas vakarā pasaules čempionātā Helsinkos ar rezultātu 3:2 apspēlēja Krievijas izlasi, sagādājot vienai no turnīra favorītēm jau otro zaudējumu pēc kārtas.

Spēle sākās līdzīgi, tomēr rezultātu atklāja mājinieki - jau ceturtajā minūtē Čeļabinskas "Traktor" centrs Petri Kontiola raidīja pirmo ripu Semjona Varlamova sargātajos vārtos. Somiem bij vēl vairākas labas iespējas, divreiz tika spēlēts vairākumā, tomēr pēc trešdaļas pārtraukuma krievi spēles rezultātu izlīdzināja. Otrās trešdaļas ceturtajā minūtē Aleksandrs Radulovs pēc Iļja Kovaļčuka piespēles vairākumā panāca līdzsvaru - 1:1.

Somi aktivizējās, un kopumā aizvadīja labāku trešdaļu - vairāk meta pa vārtiem, neraugoties uz to, ka biežāk palika mazākumā. Kontiola dubultoja savu vārtu skaitu mačā, astotajā trešdaļas minūtē atjaunojot vadību somiem (2:1). Aptuveni desmit minūtes vēlāk Magņitogorskas "Metallurg" uzbrucējs Juhamati Āltonens vairākumā pirmo reizi panāca divu vārtu pārsvaru (3:1). Pēc tam somi četras minūtes gandrīz pēc kārtas spēlēja mazākumā, tomēr darīja to pietiekami meistarīgi, un rezultāts nemainījās.

Pēdējā trešdaļā Krievija izdarīja milzīgu spiedienu, trešdaļas vidū nespēja izmantot vairākumu un jau divas ar pusi minūtes pirms beigām ņēma nost Varlamovu, mainot pret papildus laukuma spēlētāju. Nedaudz mazāk kā divas minūtes pirms beigām krieviem beidzot iekrita - Kovaļčuks panāca 2:3, un pasaules čempionu atspēlēšanās turpinājās. Pašā izskaņā otro vārtu guvējs Kovaļčuks neizturēja nervu spiedienu un brutāli pie vārtiem sita Pesonenu, saņemot lielo (5+20) sodu un izdzēšot krievu cerības uz neizšķirta izraušanu - 3:2 uzvaru svinēja Somija.

Krievijai šī bija otrā neveiksme pēc kārtas, jo dienu iepriekš zaudēts Francijai (1:2). Somiem šī bija trešā uzvara pamatlaikā un ceturtā kopumā aizvadītajās piecās spēlēs.

Krievija - Somija 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)Vārti: 3:22 Kontiola (Āltonens, Lepisto) 0:1, 23:37 Radulovs (Kovaļčuks, vair.) 1:1, 27:21 Kontiola (Lepisto) 1:2, 36:00 Āltonens (Pesonens, vair.) 1:3, 58:12 Kovaļčuks (Terešenko, Ņikuļins) 2:3.Soda minūtes: 35:41Metieni: 36:24Vārtsargi: Varlamovs - Rānta