22.10.2014. 12:20
„WTA Finals” turnīrā Singapūrā trešdien notiek 2. kārtas cīņas Sarkanajā grupā. Pēdējo divu finālturnīru čempione Serēna Viljamsa piedzīvoja šokējošu zaudējumu, ar 0:6, 2:6 kapitulējot Simonai Halepai. Viljamsai tā ir lielākā sagrāve kopš 1998. gada. Dienas otrajā mačā Juženija Bušāra sacentīsies ar Anu Ivanoviču.

Serēna Viljamsa maču sāka ar eisu, bet tas bija teju vienīgais pozitīvais moments 1. setā. Pirmais geims pabeigts ar dubultkļūdu. Vēl divas viņai bija trešajā geimā, arī tas pabeigts ar serves kļūdu. Piektajā geimā Viljamsa pārspēja divus geimus agrāk iespēto, vienā geimā izceļoties jau ar trim dubultkļūdām un nokļuva iedzinējos ar 0:5!

Čempiones spēlē nebija nekā pozitīva – serve nedarbojās, ar kustēšanos bija acīmredzamas problēmas, pietrūka intensitātes. Tikmēr Simonai Halepai nekas īpašs nebija jādara, Simona viegli uzvarēja vairumu garo izspēļu. Viljamsa pēdējā geimā, cenšoties izvairīties no „sausā” zaudēta seta, atspēlēja divas setbumbas, bet trešo nespēja, jo Rumānijas pirmā rakete izcēlās ar labu servi – 6:0 Halepas labā. Viljamsa nieka 20 minūtes ilgušajā setā uzvarēja tikai deviņos punktos, bet nepiespiesto kļūdu viņai bija divreiz vairāk.

Viljamsa septīto reizi karjerā WTA pamatsacensībās setu zaudēja ar rezultātu 0:6. Pēdējais tāds gadījums bija fiksēts pagājušā gada maijā Madridē, kur Serēna „sausā” setu zaudēja Anabelai Medinai Garigesai. Tas bija uz māla seguma, bet uz „hard” pēdējais 0:6 sets viņai bija 2008. gada finālturnīrā pret māsu Venusu.

Ranga līdere neizbēgami 2. setā „pamodās”, tiesa, tas notika brīdī, kad viņa bija zaudējusi jau septīto geimu pēc kārtas un nokļuvusi iedzinējos ar setu un breiku. Halepa atspēlēja divas breikbumbas, iegūstot seta un 2:0 pārsvaru. Pēc nospēlētām 37 minūtēm Viljamsa beidzot ieguva savu pirmo geimu mačā.

Viljamsai mača turpinājumā bija vēl četras breika iespējas, taču neviena no tām, ieskaitot divas pēdējā geimā, netika izmantotas. Halepa tātad šodien atspēlēja visas sešas breikbumbas un pasaules pirmo raketi sagrāva ar 6:0, 6:2. Mačs ilga tikai stundu un piecas minūtes.

Halepa Viljamsu pārspēja pirmo reizi četros mačos. Piebilstams, ka visas trīs iepriekšējās spēles bija pirms šīs sezonas, kad Halepa vēl nebija elites spēlētāja. Tāpat Halepai karjeras pirmā uzvara pret ranga līderi, Simona iepriekš ne reizi nebija uzveikusi Top 3 tenisisti. Viņai labākā uzvara reitinga izteiksmē bija pret 4. vietā esošo Agņešku Radvaņsku (divreiz).

Šodien Viljamsai pārtrūka divas iespaidīgas sērijas. Viņa „WTA Finals” ietvaros nebija zaudējusi jau 16 mačus, pēdējo neveiksmi finālturnīros ciešot 2008. gadā Dohā pret māsu Venusu. Vēl garāka sērija – 18 nezaudēti mači pēc kārtas – Viljamsai bija pret Top 10 tenisistēm. Pēdējais zaudējums pret pirmā desmitnieka pārstāvēm viņai bija pagājušā gada augustā Sinsinati finālā pret Viktoriju Azarenku.

Viljamsa, kura pagājušajā gadā zaudēja tikai četrus mačus, šosezon piedzīvojusi divreiz vairāk zaudējumu. Šodienas bezspēcība pret Halepu ir viņas sezonas otrā lielākā sagrāve, vēl sliktāk bija tikai „French Open” pret Garbinji Mugurusu (2:6, 2:6). Uzvarēti tikai divi geimi ir Viljamas lielākā sagrāve kopš 1998. gada, kad viņa Oklahomā ar 1:6, 1:6 zaudēja Džoanetei Krūgerei.

Sarkanās grupas otrajā mačā šodien 14:30 Juženija Bušāra sacentīsies ar Anu Ivanoviču. Abas tenisistes pirms divām dienām zaudēja pirmo spēli.