11.07.2014. 10:07
NHL klubs Sentluisas "Blues" parakstījis līgumu uz divām sezonām ar Zemgus Girgensona bijušo komandas biedru "Sabres" nometnē Stīvu Otu, jo cits centra uzbrucējs Vladimirs Sobotka pārcēlies uz KHL, noslēdzot trīs gadu līgumu ar Omskas "Avangard".

Ar Stīvu Otu noslēgts līgums par 5,2 miljoniem dolāru pēc tam, kad viņš aizvadītajā sezonā "Sabres" sastāvā 59 spēlēs sakrāja 20 punktus (9+11). Sezona nogalē Ots gan tika aizmainīts uz "Blues", taču viņa līgums bija beidzies, un retais paredzēja, ka viņš paliks Sentluisā, it īpaši pēc Pola Štjastnija un Jori Lehteras piesaistes.

Taču "Blues" ģenerālmenedžeris Dags Ārmstrongs uzzināja, ka uz KHL pārcēlies čehu uzbrucējs Vladimirs Sobotka, kurš nespēja vienoties ar Sentluisas komandu par jauno līgumu. Ārmstrongs esot spēlētājam, kurš pagājušajā sezonā guva 33 punktus (9+24), piedāvājis dažāda ilguma līgumus (no viena līdz piecām sezonām), tiesa, nepārsniedzot gada samaksu triju miljonu vērtībā. Pēdējais "Blues" piedāvājums bija trīs gadi un deviņi miljoni. "Blues" varēja justies relatīvi droši, jo Sobotka bija ierobežotais brīvas aģents, kurš citā NHL komandā varēja nonākt tikai ar maiņas darījumu.

Sobotka pirms nedēļas atlaida savu aģentu, un nolīga Petru Svobodu, kurš savulaik uz "Avangard" atveda Jaromīru Jāgru. Šoreiz ceļs izrādījies līdzīgs, jo Sobotka vēlējies lielāku līgumu, bet "Blues" ļāva līguma noslēgšanas procesam nonākt arbitrāžas tiesā, kura lietu izskatīs 21. jūlijā. Tam gan jēga kļuvusi maza, jo Omskas "Avangard" jau paziņojis par triju gadu līguma noslēgšanu ar Sobotku, tiesa, kā jau KHL ierasts, neatklājot līguma summu.

Savukārt uz Anaheimas "Ducks" pārcēlies veterāns Denijs Hītlijs - viņš noslēdzis līgumu uz vienu sezonu. 33 gadus vecais uzbrucējs iepriekšējās trīs sezonās pārstāvēja "Wild', sakrājot 28 punktus, taču sezoasn beigās bija skaidrs, ka Minesotā ar viņu nerēķinās. "Ducks" ģenerālmenedžeris norādījis, ka labi apzinās Hītlija ne pārāk iespaidīgo sniegumu pēdējās sezonās, taču nolēmis dot viņam iespēju, jo Hītlija prasības bijušas samērā pieticīgas - viens miljons sezonā.

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey LeagueХК "Авангард"Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties