04.01.2017. 17:40

Līdzīgi kā spēlē pret Somiju, komandu pievīla precizitāte. Pirmajā puslaikā juniori trāpīja tikai katru trešo metienu no spēles, kamēr zviedru basketbolistu trāpīgums tuvojās 50% atzīmei (13/40 pret 10/22, tālmetienos 4/14 pret 4/8). Ļoti sāpīgi iegrieza pieticīgās sekmes soda metienos – pirmajās 20 minūtēs trāpīts tikai katrs trešais mēģinājums (3/9), visā spēlē katrs otrais (10/20 pret sāncenšu 15/23).

Pirmo un otro ceturtdaļu izdevās pabeigt, esot vadībā (17:10 un 33:30), bet nākamajās divās desmitminūtēs likstu sarakstu papildināja divas neveiksmīgas galotnes. Pirmajā no tām zviedri guva deviņus bezatbildes punktus, mīnus seši pārvēršot par plus trīs – 45:48.

Spēles izskaņa sanāca vēl sāpīgāka. Edvarda Mežuļa precīzie soda metieni uzlaboja brīvmetienu statistiku (61:59), taču tie bija Latvijas pēdējie punkti. Zviedri ātri samazināja starpību līdz minimumam, bet pamatlaika pēdējās sekundēs Beni Fungula izrāva uzvaru – 61:62.

Adrians Šnipke un Edvards Mežulis pabeidza spēli ar vienādiem “double-double”, katram spēlētājam gūstot 15 punktus un izcīnot 10 bumbas zem groziem. Zviedrijas rindās Fungula izcēlās ar 20 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām.

Zviedrija – Latvija 62:61 (10:17, 21:16, 17:12, 14:16)Latvija: Adrians Šnipke 15 (10ab), Edvards Mežulis 15 (10ab), Antijs Miška 8 (5ab), Dāvids Vīksne 6 (4ab), Rainers Kalniņš 4, Gustavs Kampuss 4, Dāvids Atelbauers 4, Edgars Kaufmanis 3 (3pb), Jānis Gertners 2 (5ab), Francis Lācis (2rp), Oskars Hlebovickis; Niks Salenieks.