17.06.2015. 16:07
Ceturtdien, 18. jūnijā, Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku ar individuālo braucienu vīriešiem un sievietēm startēs pirmo Eiropas spēļu sacensības šosejas riteņbraukšanā. Latviju individuālajā braucienā pārstāvēs Gatis Smukulis un Dana Rožlapa.

Pamazām apgriezienus uzņem pirmās Eiropas spēles, kas ir šī gada centrālais sporta forums Eiropā. Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku savu startu aizvadījis pirmais no deviņiem Latvijas velosportistiem. Cienījamo 19. vietu Olimpiskā MTB krosa disciplīnā izcīnīja cēsinieks Arnis Pētersons.

Ceturtdien Eiropas spēļu programmā sāksies arī sacensības šosejas riteņbraukšanā. Ceturtdien norisināsies individuālie braucieni vīriešiem un sievietēm, sestdien grupas braucienā sacentīsies dāmas, bet dienu vēlāk arī kungi.

Individuālajā braucienā vīriešiem starp 40 dalībniekiem būs arī Latvijas pārstāvis Gatis Smukulis. 28 gadus vecais smiltenietis ir pēdējo gadu Latvijas čempions individuālajā braucienā. Šajā sezonā Gatis ļoti daudz pūļu un darba apjomu ir veltījis savas komandas "Katusha" interesēm, apliecinot sevi kā vienu no nozīmīgākajām komandas sastāvdaļām, kā arī, pateicoties savām individuālā brauciena spējām, apgrūtinājis citu komandu ieceres prestižajos velobraucienos. "Parīze – Rubē" velobraucienā Gatis šogad piedzīvoja kritienu, pēc kura vairāk nekā mēnesi bija spiests dziedēt lauzto elkoni. Šajā mēnesī viņš ir atgriezies sacensību apritē un būs gatavs startam Baku.

Individuālajā braucienā vīriešiem kopumā būs jāveic 51,6 kilometru gara distance bez nopietniem kāpumiem netālu no Bilgah pludmales. Smukulis trasē dosies kā 19. Bez mūsu, sportista jāizceļ citu valstu līderi. Viens no galvenajiem pretendentiem cīņā par uzvaru būs pieredzējušais Baltkrievijas sportists Vasilijs Kirijienka. "Sky" komandas sportists pēdējo gadu laikā izcīnījis vairākas godalgas pasaules čempionātā tieši individuālā brauciena distancē. Šogad baltkrievs triumfēja arī "Giro d Italia" solo braucienā. Itin spēcīgi sastāvi solās būt arī Francijai, Krievijai un Nīderlandei. Lietuvu individuālajā braucienā pārstāvēs šo sezonu sekmīgi aizvadošais Ignatas Konovalovas, bet igauņi pieteikuši 24 gadus veco Risto Raid. Sacensību sākums pulksten 11:00 pēc Latvijas laika.

Individuālajā braucienā sievietēm startam pieteiktas 29 dalībnieces. No mūsu valsts sportistēm šajās sacensībās startēs Dana Rožlapa. Pēdējo gadu Latvijas čempione individuālajā braucienā sezonu aizvada Beļģijas sieviešu komandā "Keukens Redant". Dana piedzīvojusi debiju dažāda mēroga UCI kategorijas sacensībās. Tieši individuālais brauciens ir viens no Rožlapas galvenajiem trumpjiem, kam arī Talsos augusī sportiste gatavojas īpaši. Trasē latviete dosies kā astotā, tieši pirms igaunietes Līsi Rist. Galveno favorīšu vidū jāmin nīderlandiete Ellena Van Dijka. Sacensību sākums sievietēm ceturtdien gaidāms pulksten 08:00 no rīta pēc Latvijas laika.

Izmantotie resursi:lrf.lvKušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties