06.03.2013. 22:47

Latviešu riteņbraucējs Gatis Smukulis, kurš pārstāv "Katusha" komandu, trešdien velobrauciena "Parīe-Nica" trešajā posmā ieņēma 133. vietu, bet kopvērtējumā piedzīvoja milzīgu kritumu - no 12. vietas nu Gatis nolaidies līdz 127. pozīcijai.

Pēc otrā sacensību posma Smukulis kopvērtējumā ieņēma augsto 12. pozīciju, tomēr noturēt to neizdevās un pēc trešā posma Gatim jāsamierinās jau ar vietu otrajā simtā. Trešo posmu Smukulis noslēdza aptuveni desmit minūtes pēc uzvarētāja Endrjū Talanski no ASV, ieņemot vien 133. vietu.

24 gadus vecais Talanski, kurš pagājušā gada augustā pirmo reizi triumfēja kādu sacensību ("Tour de l'Ain") kopvērtējumā, uzvaru "Parīzes-Nicas" velobrauciena trešajā posmā izcīnīja, finiša spurtā apsteidzot itālieti Davidi Malakarni un Gorku Izagirri no Spānijas.

Arī kopvērtējumā vadību pārņēma Talanski, bet no 13. uz otro pozīciju pacēlies ukrainis Andrijs Grivko. Trešajā vietā pagaidām šodien otro vietu izcīnījušais Davide Malakarni.

Ceturtais posms, kas būs 199,5 kilometrus garš, norisināsies rītdien.