15.07.2015. 19:17
Latvijas U20 vīriešu basketbola izlase trešdien, 15. jūlijā, otrajā puslaikā atspēlēja 15 punktu starpību un uzvarēja Beļģiju ar rezultātu 75:66. Panākums nodrošināja trešo vietu E grupā un ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu. Cīņa par pusfinālu risināsies 17. jūlijā plkst. 22:00, pretiniekos F grupas vicelīdere Turcija.

Paula Ferfaka trenētā Beļģijas komanda saucama par lielāko pārsteigumu U20 čempionātā. Pirms turnīra flāmiem un valoņiem nebija neviena panākuma A divīzijas turnīros (2009. gadā 0-6 un sešpadsmitā vieta). Linjano komanda pirmajās piecās spēlēs izcīnīja četras uzvaras, savukārt pret Serbiju piedzīvoja neveiksmi tikai ar divu punktu starpību (74:76).

Trešdien bažas apstiprinājās klātienē. Beļģijas basketbolisti izcēlās ar lielisku bumbas kustību un teicamu uzbrukuma organizāciju. Viņu labā saspēle rezultējās daudzos brīvos metienos, kamēr Latvijai stabili punktus sagādāja tikai Rolands Šmits. Labās sekmes cīņā par atlēkušajām bumbām ļāva tikt pie atkārtotām uzbrukuma iespējām, tomēr precizitāte atpalika. Pirmā ceturtdaļa zaudēta ar 14:16.

Nākamajās desmit minūtēs Beļģijas spēlētāji savu arsenālu papildināja ar vairākām pārķertām bumbām un ātrajiem uzbrukumiem. Īsā laikā viņu pārsvars pieauga līdz astoņiem punktiem – 16:24. Pēc minūtes pārtraukuma Kristaps Gludītis iemeta divus tālmetienus (22:24), taču groza tuvumā situācija kļuva arvien sliktāka. Pretinieki vairāk nezaudēja divcīņās un paši sāka gūt otrās iespējas punktus, kā arī turpināja izvirzīt labās pozīcijās partnerus. Puslaiks beidzās ar 6:19 izrāvienu un piecpadsmit punktu deficītu – 28:43.

Beļģijas saspēles vadītāju duets Tomass Akjazili un Emanuels Lekomtē lieliski kontrolēja bumbu, pirmajā puslaikā pieļaujot tikai trīs kļūdas. Pretinieki divdesmit minūšu laikā ieguva tiesības izmest 12 soda metienus, kamēr Latvijai tāda iespēja radās tikai vienu reizi...

Otrā puslaika sākumā divas reizes izdevās samazināt starpību līdz 11 punktiem. Jānis Engers divreiz iemeta no groza apakšas (32:43), bet Rolands Šmits realizēja trīspunktnieku – 35:46. Pēc pretinieku atspiešanas perimetrā un vairākiem atvairītiem uzbrukumiem Šmits iemeta nākamo tālmetienu, savukārt turpinājumā trāpīja abus soda metienus – 40:46. Nākamajās aizsardzībās Latvijas zonu cauršāva Beļģijas tālmetiens un tāls divpunktnieks – 40:51. Šmitam talkā nāca Ivars Žvīgurs, pēc danka un pustālā metiena vēlreiz samazinot starpību līdz sešiem punktiem – 46:52. Pusstunda beidzās ar abpusējiem misēkļiem, tomēr pēdējo grozu no spēles guva pretinieki – 46:54.

Dāvja Geka tālmetiens un Akjazili pārkāpums pret Ervīni Mežnieku ļāva 33. minūtē atspēlēt sešus punktus pēc kārtas – 53:55. Lielākais ieguvums bija Akjazili ceturtā piezīme un Beļģijas spēles organizācijas pajukums. Nākamajā aizsardzībā Rihards Lomažs pārķēra bumbu un aizskrēja ātrajā uzbrukumā – 55:55. Beļģija atbildēja ar tālmetienu, bet Rolands Šmits pretī lika piecu punktu sēriju – 60:58! Minūti vēlāk soda laukumā izcēlās Lomažs, savukārt Rinalds Mālmanis guva otrās iespējas punktus – 64:58. Pārsvars turpināja augt, pārsniedzot 10 punktu atzīmi. Galotnē pretinieki visiem spēkiem centās samazināt starpību līdz sev vajadzīgajiem sešiem punktiem, taču viņu pēdējais tālmetiens nebija precīzs.

Beļģija – Latvija 66:75 (16:14, 27:14, 11:18, 12:29)Beļģija: Lekomte 17 (6rp), Vanvijns 15 (6ab), Van Flīts 11 (6ab), Kestelots 9 (7ab), Akjazili 7, Bako 7 (8ab).Latvija: Šmits 26 (2p 6/9, 3p 4/5, 1p 2/4; 5ab, 3ip), Gludītis 12, Mālmanis 7 (10ab), Engers 6, Lomažs 6 (7ab, 4rp, 5pp), Žvīgurs 6 (10ab), Jaunzems 5, Geks 4 (5ab, 3ip), Mežnieks 3 (3ip), Pāže; Pļavnieks, Strādnieks.

Metieni no spēles: 23/64 vs 31/732p: 16/37 vs 23/503p: 7/27 vs 8/231p: 13/22 vs 5/11AB: 39 (11/28) vs 51 (17/34)RP: 13 vs 14Kļ.: 9 vs 13PB: 7 vs 7BM: 3 vs 2Personiskās piezīmes: 18 vs 21Punkti ātrajos uzbrukumos: 8 vs 8Punkti pēc kļūdām: 9 vs 6Otrās iespējas punkti: 12 vs 15Punkti soda laukumā: 26 vs 42Starta piecnieki: 60 vs 62Rezerves: 6 vs 13