12.05.2013. 19:40

Šovakar pasaules hokeja čempionāta Stokholmas grupas spēlē Kanādas izlase ar 2:1 pārspēja Čehijas valstsvienību, izvirzoties S grupas vadībā. Kanādas labā vārtus guvs Veins Simondss un Džefs Skiners, bet ziemeļamerikāņu vārtos Maiks Smits neitralizēja 30 Čehijas izlases hokejistu metienus.

Mača rezultāts tika atklāts pirmā perioda vidū, kad Jakuba Vorāčeka noraidījumu vārtu guvumā pārvērta Veins Simondss. Pēc sešām minūtēm čehi gan rezultātu izlīdzināja – Stīvena Stemkosa noraidījums palika neizmantots, tomēr Čehija pēc inerces turpināja uzbrukt, un Petrs Koukals pārspēja kanādiešu vārtsargu Smitu.

Otrajā periodā vārti netika gūti, toties komandas izcēlās var daudziem noraidījumiem. Spēles 27.minūtē noraidīts līdz spēles beigām tika Lūks Šenns, tomēr jau pēc minūtes čehs Martins Hanzals izlīdzināja laukuma spēlētāju skaitu abās komandās. Pēc piecām minūtēm Koukala sods ļāva vairākumā spēlēt kanādiešiem, kuri šo iespēju neizmantoja. Čehijas izlases kopējiem spēkiem sarūpētais komandas sods par skaitliskā sastāva pārkāpumu deva vēl vienu iespēju Kanādai, tomēr ziemeļamerikāņi atbildēja ar Džastina Šulca divām minūtēm. Perioda beigās noraidīts tika arī Petrs Časlava, tomēr arī šis kanādiešu vairākums netika pārvērsts vārtu guvumā.

Uzvaras vārtus kanādieši guva trešā perioda septītajā minūtē, Ondreju Pavelecu pārspējot Džefam Skineram. Mača izskaņā čehu centienus atspēlēties pamatīgi apgrūtināja Jakuba Nakladala un Ladislava Šmida noraidījumi, un Kanāda svinēja uzvaru ar 2:1.

Līdz ar šo panākumu ziemeļamerikāņi izvirzījās S apakšgrupas vadībā, tiesa, Šveicei jau šovakar ir visas iespējas vadību atgūt – paredzēta spēle ar Norvēģiju, kurai panākums vakara mačā garantēs iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Tikmēr Čehijai situācija grupā kļuvusi teju kritiska – lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, čehiem ne tikai būs jāuzvar pēdējā grupas spēle pret Norvēģiju, bet arī jācer, ka skandināvi šovakar piekāpsies Šveicei.

Kanāda – Čehija 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Vārti: 11:01 Simondss (E.Stāls, Robidass, vair.) 1:0, 17:03 Koukals (Hanzals, Hejda) 1:1, 46:55 Skiners (Smits) 2:1.Metieni: 25:31Soda minūtes: 29:14Vārtsargi: Maiks Smits – Ondrejs Pavelecs (59:12 – tukši vārti)