03.05.2015. 14:10
Čehijas ciematā Račicē noslēdzas Eiropas čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā. Mūsu labākais smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs (29) šodien izcīnīja piekto vietu 200 metru distancē. Šis sasniegums nodrošina ceļazīmi uz Latvijas Olimpiskās vienības pamatsastāvu arī nākamajā sezonā.

200 metru sacensībās trenera Genādija Zujeva audzēknis Aleksejs Rumjancevs šodien A finālā uzrādīja 00:35.128, kas viņam deva piekto vietu starp deviņiem airētājiem A finālā. Uzvaru izcīnīja 20 gadus jaunais serbs Marko Dragosavļevičs, kurš triumfēja arī pērn. Otrais finišēja 2013. gada pasaules čempions, Zviedrijas pārstāvis Peters Menings (27). Bronzas medaļu ieguva lietuvietis Igns Navakausks (25), bet ceturtais palika trīskārtējais pasaules čempions.

Pirms tam savā priekšbraucienā Rumjancevs ar 00:35.472 ieņēma otro vietu un kvalificējās pusfinālam, kur mūsu sportists savā braucienā ar 00:36.072 bija pirmais un tika A finālā.

6. Sauls Kravioto (Spānija) 00:35.164

200 metru smaiļošanā Madara Aldiņa savā priekšbraucienā bija pēdējā un arī pusfinālā palika pēdējā. 200 metru kanoe airēšanā Miķelis Ežmalis savā savā priekšbraucienā ieguva ceturto vietu, bet pusfinālā palika pēdējais. Kā jau ziņots, kanoists Dagnis Iļjins izcīnīja 12. vietu 1000 metros.

2015. gada Eiropas čempionātā Latviju pārstāvēja Madara Aldiņa, Miķelis Ežmalis, Dagnis Iļjins un Aleksejs Rumjancevs, kurš pērn Eiropas čempionāta 200 metru smaiļošanā izcīnīja astoto vietu.

Kā zināms, Latvijas Olimpiskās vienības pamatsastāvā ir četri kanoe airētāji (Aivis Tints, Gatis Pranks, Dagnis Iļjins, Miķelis Ežmalis) un divi smaiļotāji (Aleksejs Rumjancevs, Roberts Akmens).

Izmantotie resursi:europecanoeevents.com