10.05.2015. 19:26
2015. gada pasaules čempionātā hokejā sesto zaudējumu tikpat spēlēs piedzīvoja Slovēnijas izlase, kas ar 1:3 atzina Amerikas Savienoto Valstu pārākumu, turklāt neveiksme nozīmē, ka jāpamet planētas labāko komandu sabiedrība. Otrā spēlē laukuma saimniece Čehijas valstsvienība divas reizes atspēlējās un ar 4:2 pieveica vāciešus.

Vācijas izlase pirmo reizi vadību ieguva astotajā minūtē, kad Daniels Pjeta izspraucās starp diviem aizsargiem un izmantoja izgājienu vienatnē pret vārtsargu. Lai gan laukuma saimnieki čehi ar veiksmes palīdzību - pēc metiena no distances atlēkusī ripa trāpīja tikai šodien pieteiktajam Mihalam Vondrkam, pēc tam arī vācu aizsargam, un atrada ceļu vārtos - ātri atguvās, 24. minūtē vāciešu vadību atjaunoja komandas kapteinis Mihaels Volfs, kurš arī realizēja tikšanos ar Ondržeju Pavelecu.

Taču šoreiz Vācijas spēlētāju prieki bija vēl īsāki - 2:08 minūtes vēlāk Petrs Koukals saņēma tālu piespēli, izlauzās pa kreiso malu un trāpīja tālajā stūrī, bet pēc pusotras minūtes 3:2 panāca Čehijas izlases kapteinis Jakubs Vorāčeks. Neitrālajā zonā saņēmis lielisku Jaromīra Jāgra piespēli, viņš pretuzbrukumu un vairākumu izmantoja ar metienu starp Tīmo Pīlmeiera kājsargiem.

Arī turpinājumā vairāk uzbruka mājinieki, bet Janam Kovāržam, Vladimiram Sobotkam un Vorāčekam izcelties liedza vārtu stabs. Vairāki momenti bija arī Jāgram, un vienu no tiem leģendārais uzbrucējs četras minūtes pirms noslēguma izmantoja, uzreiz pēc iemetiena trāpot starp vārtsarga kājsargiem un panākot 4:2. Uzvara un trīs punkti garantējuši Čehijas izlasei dalību ceturtdaļfinālā, kamēr vāciešiem cerības zudušas un pēc spēles pret Austrijas valstsvienību būs jādodas mājās.

Amerikas Savienotās Valstis vadībā izvirzījās piektajā minūtē, kad Broks Nelsons saņēma piespēli no aizvārtes un netraucēts no pašas vārtu priekšas iemeta tukšajā tuvajā stūrī. Pirmās trešdaļas noslēgumā, gūstot sestos vārtus sešās spēlēs, viņš pārsvaru dubultoja - pēc metiena no zilās līnijas ripa iesprūda burzmā, un izveicīgākais atkal bija Nelsons. Taču Slovēnijas valstsvienība nepadevās, nākamajās 20 minūtēs izveidojot virkni momentu.

Vispirms amerikāņi iekrita aizsardzībā, bet Rokam Tičaram izmantot izgājienu divatā pret vienu aizsargu traucēja vārtsarga Konora Helebaka apbrīnojamā spēja pārvietoties no viena vārtu stabiņa pie otra un špagats. Bet Alešs Mušičs paviršības nepiedeva - izrāvies vienatnē, uzbrucējs trāpīja augšējā stūri un deficītu samazināja līdz minimumam. Jāizceļ, ka ASV otrās trešdaļas laikā izdarīja nieka trīs metienus, kamēr slovēņi - astoņus.

Taču pēdējais vārds piederēja Ziemeļamerikas komandai, jo noslēdzošā nogriežņa 69. sekundē Nelsons meta tukšos vārtos, bet izcelties trešo reizi viņam liedza otrajā trešdaļā izgājienu viens pret vienu nerealizējušā centra uzbrucēja Džeka Aikela nūja - Nelsons trāpīja pa to, rezultātam kļūstot 3:1.

Sestā neveiksme sešās spēlēs Slovēnijas valstsvienībai kļuva liktenīga - pirms pēdējā mača dāņi ir četri punktu attālumā jeb neaizsniedzami, tāpēc nākamajā gadā jāspēlē vienu līmeni zemāk. Savukārt amerikāņi atgriezušies apakšgrupas vadībā.

Vārti: 7:13 Pjeta (Millers, Krīgers) 1:0, 13:39 Vondrka 1:1, 23:50 Volfs (Rīders) 2:1, 25:58 Koukals (Kolāržs, Simons) 2:2, 27:36 Vorāčeks (Jāgrs, Naklādals, vair.) 2:3, 55:58 Jāgrs (Červenka) 2:4Soda minūtes: 6:6Metieni: 14:38Vārtsargi: Tīmo Pīlmaiers - Ondržejs Pavelecs

Vārti: 4:17 Nelsons (Railijs, Lūiss) 0:1, 16:32 Nelsons (Lūiss, Folks, vair.) 0:2, 26:54 Mušičs (Ograjenšeks, Pretnars) 1:2, 41:09 Aikels (Nelsons, Lūiss) 1:3Soda minūtes: 4:6Metieni: 22:17Vārtsargi: Roberts Krištans - Konors Helebaks