09.10.2014. 23:35
Eiropas čempionāta atlases otrā kārta uzsākta ar intriģējošu maču Žilinā, kur mājinieki slovāki dramatiskā mačā pieveica Spāniju. Slovāki bija vadībā līdz pat 83. minūtei, kad Alkasers šķietami izglāba spāņus, taču 87. minūtē par vietējo supervaroni kļuva Miroslavs Stohs, panākot 2:1.

Spānija viesos Slovākijā ieradās ar 5:1 pret Maķedoniju kabatā un Premjerlīgas labāko vārtu guvēju Djēgu Koštu sākumsastāvā. Mača sākumā spāņi pārņēma iniciatīvu, taču jau 11. minūtē nozvanīja trauksmes zvans - Ikers Kasiljass tikai ar milzu pūlēm izvilka no vārtiem Roberta Mak sisto bumbu. Apmēram pēc piecām minūtēm Kasiljass gan bija spiests kapitulēt, kad soda sitienu realizēja Jurajs Kucka. Viņš pamatīgi iegrieza bumbu, kas samulsināja Kasiljasu un viņš aizleca pārāk tālu, un bumba ielidoja vārtu vidū.

Ieguvuši vadību, slovāki sāka spēlēt arvien drošāk, kamēr spāņiem sagādāja grūtības spēle laukuma vidū. Puslaika beigās Spānijai gan bija lieliska iespēja panākt neizšķirtu, taču izcili nospēlēja vārtsargs Matūšs Kozāčiks, kurš atvairīja divus sitienus pēc kārtas. Otrajā puslaikā pašreizējā Eiropas čempione Spānija izskatījās jau labāk, un Kozāčikam nācās vēl pāris reizes glābt savu komandu, kamēr slovāki palēnām ieslīga aizsardzībā. Šī taktika darbojās līdz 82. minūtei, kad slovāki "aizgulējās" un pēc centrējuma vienu pašu vārtu priekšā atstāja Alkaseru, kurš mierīgi panāca 1:1.

Spānijai šie vārti iedarbojās kā papildus benzīns, un komanda, ieguvusi pārliecību, metās pēc uzvaras, taču dabūja "baranku". Pretuzbrukumā to pieķēra Mareks Hamšīks, kurš ar slaidu centrējumu atrada uz maiņu nākušo Miroslavu Stohu, kurš ar galvu 87. minūtē raidīja bumbu vārtos, radot iemeslu karnevālam tribīnēs. Pēdējās minūtēs slovāki spēlēja ar jaunām emocijām, kas radīja papildu asumus, taču palīdzēja arī noturēt svarīgo uzvaru 2:1.

Par pārsteigumu C grupā parūpējās arī Luksemburga, kura pēc neizšķirta ar Baltkrieviju pirmajā spēlē šodien iesita divus golus Maķedonijā. Uzvarai gan ar to nepietika, jo 66. minūtē mājinieki ar pendeli atspēlējās, taču arī dvi neizšķirti divās spēlēs Luksemburgai ir ievērības cienīgs panākums. Savukārt baltkrievu neveiksmes padziļināja Ukraina, kura uzvarēja 2:0. Vēl līdz 82. minūtei gan bija neizšķirts 0:0, taču baltkrievi raidīja bumbu savos vārtos.

E grupā Anglija pēc ne pārāk iedvesmojoša sākuma spēja saņemties un ierādīt vietu Sanmarīno izlasei, uzvarot ar 5:0. Savukārt Baltijas valstu duelī Viļņā Igaunija neizmantoja iespēju panākt sev ļoti parocīgu situāciju grupas tabulā un ar 0:1 piekāpās Lietuvai. Vienīgajos vārtos krietna deva atbildības jāuzņemas vārtsargam Sergejam Pareiko, kurš nenoturēja bumbu pēc tāla sitiena 76. minūtē.

Zviedrijas izlase bez savainotā Zlatana Ibrahimoviča uzņēma Krieviju un, lai arī ielaida pirmā, spēja atspēlēties un iegūt punktu (1:1), bet Melnkalne tā arī neprata iesist Lihtenšteinā un par savu iegūto punktu nez vai mājās atradīs kādu apmierināto.Ar īpatnējām pendelēm izcēlās Moldovas un Austrijas mačs, taču austrieši tomēr otrā puslaika sākumā salika visu pa plauktiņiem un uzvarēja 2:1.

Gr Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
C Baltkrievija - Ukraina 0:2 (0:0) Martinovičs 82' (s.v.); Sidorčuks 90'
C Maķedonija- Luksemburga 3:2 (1:2) Trajkovskis 20'; Jahovičs 66' (11m); Abdurahimi 90' - Bensi 39'; Turpels 44'
C Slovākija - Spānija 2:1 (1:0) Kucka 17'; Stohs 87' - Alkasers 82'
E Anglija - Sanmarīno 5:0 (2:0) Jagielka 25'; Rūnijs 43' (11m); 79'; Velbeks 49'; Taunsends 74'
E Lietuva - Igaunija 1:0 (0:0) Mikoļūns 76'
E Slovēnija - Šveice 1:0 (0:0) Novakovičs 79' (11m)
G Lihtenšteina - Melnkalne 0:0 -
G Moldova - Austrija 1:2 (1:1) Dedovs 27' (11m) - Alaba 12' (11m); Janko 51'
G Zviedrija- Krievija 1:1 (0:1) Toivonens 49' - Kokorins 10'