19.10.2013. 17:06
Pašreizējie Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionāta līderi "Skonto" pēc neizšķirta ļoti svarīgā mačā pret pašreizējiem valsts čempioniem Daugavpils "Daugavu" sašķobījuši savas pozīcijas cīņā par titulu."Skonto" izbraukumā ar...

"Skonto" izbraukumā ar Daugavpils vienību cīnījās neizšķirti 0:0 (0:0).

Šajā mačā abas vienības neizcēlās ar daudz bīstamiem pretuzbrukumiem, taču jau cīņas sākumā Vladislavs Gutkovskis spēlē lika iesaistīties "Daugavas" vārtsargam Aleksandrs Vlasovs, kurš atvairīja sitienu. Tā kā Daugavpilī valdīja liels vējš, tad futbolistiem bieži neizdevās precīzas piespēles.

Šī mača laikā lielāks pārsvars piederēja mājiniekiem, taču "Skonto" centās uzbrukt, bet tas padevās pagalam nesekmīgi.

Virslīgas kopvērtējumā rīdzinieki šobrīd tikai par punktu apsteidz tuvākos sekotājus "Ventspili", kuriem savs mačs šajā spēļu kārtā vēl tikai jāaizvada. "Skonto" šo maču nācās izspēlēt bez vairākiem pamatsastāva futbolistiem, ieskaitot šīs sezonas virslīgas rezultatīvākos futbolistus Valēriju Šabalu un Artūru Karašausku, kuri iekrājuši pārāk daudz brīdinājumu.

Kā ziņots, piektdien plašu ažiotāžu sacēla bijušais "Daugava" komandas nigēriešu uzbrucējs Stenlijs Ibe, kurš intervijā portālam "Sportacentrs.com" apgalvojis, ka "Daugavas" komandā ikviens zina, ka šosezon vairāku spēļu rezultāti bijuši sarunāti. Pēc viņa vārdiem, vienības trenerim un spēlētājiem tika maksāts par spēlēšanu pēc uz mūžu no Latvijas futbola diskvalificētā Oļega Gavrilova pasūtījuma.

Daugavpils kluba ģenerāldirektors Romāns Lajuks Ibes pausto informāciju nodēvējis par apmelojošu. Pēc viņa vārdiem, Ibe savos novērojumos kaut ko ir ļoti nopietni pārpratis, turklāt komandas rindās šosezon darbojies izteikti neprofesionāli, tāpēc viņa apvainojumi spēļu sarunāšanā nav vērtējami nopietni. Savukārt LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis izteicās, ka Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionātā šosezon bijuši vismaz pieci līdz seši aizdomīgi mači.

"Skonto" komanda vēl joprojām ir vienīgā turnīrā, kas šosezon nav piedzīvojusi zaudējumus.

Tikmēr citā sestdienas svarīgā spēlē par izdzīvošanu virslīgā "Jelgava" savā laukumā cīnījās 1:1 (0:0) cīnījās neizšķirti ar vēl vienu pastarīti "Metta"/"Latvijas Universitāte".

Pirmajā puslaikā mājiniekiem no Jelgavas piederēja neliels pārsvars, taču vārtu guvumā to realizēt neizdevās, turklāt puslaika izskaņā rīdzinieku uzbrucējs Gatis Kalniņš izskrēja viens pret vārtsargu Kasparu Ikstenu, taču arī viņam rezultātu atklāt neizdevās.

Mača 52.minūtē tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu uz "Metta"/LU vārtiem, tomēr jelgavnieks Valērijs Redjko to realizēt nespēja. Taču pēc 20 minūtēm jau uz mājinieku vārtiem tika piešķirts 11 metru soda sitiens, ko realizēt izdevās Mārtiņam Milašēvičam. "Jelgava" centās atspēlēties un viņiem tas izdevās, jo 86.minūtē vārtus guva Romans Bespalovs, iepriecinot mājinieku līdzjutējus.

Gūtais punkts nāk par labu abām komandām, jo tas ļauj attālināties no pēdējā vietā esošās Ilūkstes NSS.

Virslīgas kopvērtējumā pašlaik līderpozīcijā izvirzījies "Skonto" klubs, kas 24 spēlēs ieguvis 56 punktus, bet par punktu atpaliek "Ventspils". Trešo vietu ar 46 punktiem ieņem Daugavpils "Daugava", kurai četrus punktus zaudē Rīgas "Daugavas" vienība. Piekto pozīciju ar 34 punktiem 24 spēlēs ieņem "Liepājas metalurga" komanda, kurai deviņus punktus zaudē Jūrmalas "Spartaks".

"Jūrmala" ar 23 punktiem 23 spēlēs ir septītā, "Metta"/LU ar 16 punktiem atrodas pozīciju zemāk, "Jelgava" ar 14 punktiem ieņem devīto vietu, bet 12 punkti ir Ilūkstes NSS spēlētājiem.

Pagājušajā gadā Daugavpils "Daugava" virslīgas čempionātā triumfēja pirmoreiz vēsturē, bet vietu valsts spēcīgāko klubu saimē zaudēja "Gulbene".

Sezonas beigās vietu virslīgā zaudēs desmitās vietas ieguvēji, kurus nomainīs pirmās līgas uzvarētāji, bet devītais spēcīgākais klubs divās pārspēlēs spēkosies ar otrās līgas otru labāko komandu.