01.08.2015. 17:22

, LSM.LV - Sports

Pirmo medaļu sacensībās Latvijai ceturtdien sagādāja vieglatlēte Klinta Bļusiņa, kura ieguva otro vietu tāllēkšanas sacensībās, kamēr piektdien arī sudraba godalgu izcīnīja Paula Sprudzāne 100 metru barjerotajā distancē.

Latvijas U-16 puišu izlase sestdien izcīnīja ceturto vietu basketbola turnīrā. Cīņā par bronzas godalgām Latvijas izlase ar 53:64 piekāpās Vācijas vienaudžiem.

Tikmēr Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlase sestdien izcīnīja piekto vietu olimpiādes turnīrā. Spēlē par piekto vietu Latvijas kadetes ar 60:55 pieveica Francijas vienaudzes.

Savukārt bez medaļām sestdien palika Latvijas džudo cīkstoņi. Sergejs Rumjancevs svara kategorijā virs 90 kilogramiem vispirms uzvarēja savā pirmajā cīņā, bet pēc tam piekāpās sacensību ceturtdaļfinālā. Turpinājumā Latvijas sportistam bija iespēja cīnīties gandarījuma kārtā, taču arī tur Rumjancevs piedzīvoja neveiksmi. Tikmēr Darja Čerņikova svara kategorijā meitenēm virs 70 kilogramiem piedzīvoja zaudējumu gan pirmajā cīņā, gan gandarījuma kārtā.

Latvijas jaunā tenisiste Daniela Vismane sestdien vienspēļu turnīru noslēdza ceturtajā pozīcijā. Bronzas mačā Vismane ar 4-6, 4-6 piekāpās Rumānijas tenisistei Selmai Stefānijai Cadarai. Ceturtdien Vismane duetā ar Denīzi Marcinkēviču piedzīvoja zaudējumu dubultspēļu turnīra ceturtdaļfināla mačā.

13.Eiropas Jaunatnes olimpiāde noslēgsies sestdien. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbauda 50 Eiropas valstu jaunie sportisti. Latvijas sportisti startē septiņos no deviņiem sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem, kopā uz starta dodoties 72 atlētiem.

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas Jaunatnes olimpiāde līdzinās olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī olimpisko spēļu tradīcijas.

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650