08.11.2014. 21:15
Sestdien, 8. novembrī, VTB līgā notika divas spēles. Igaunijas čempioni "Kalev/Cramo" (3-3), pateicoties Armandam Šķēlem, galotnē atspēlēja septiņu punktu starpību, taču pēdējās sekundēs zaudēja Kazahstānas čempioniem "Astana" (3-2) ar rezultātu 63:65.

Tallinā ierodoties Rolandam Freimanim, “Kalev/Cramo” basketbolisti izbraukumos izcīnīja trīs uzvaras pēc kārtas. Pirms nedēļas, 31. oktobrī, Igaunijas čempioni viesos apspēlēja Rakveres “Tarvas” (89:79), savukārt novembra pirmajā nedēļā pieveica Somijas klubus “Bisons” un “Pyrinto”.

Sestdien talliniešus gaidīja jaudīgāki pretinieki – Jāņa Blūma pagājušajā sezonā pārstāvētie Kazahstānas čempioni “Astana”. Viesu uzņemšana notika nevis “Saku Suurhall” vai Tallinas arēnā, bet vecajā “Kalev” manēžā pilsētas centrā.

Viss izšķīrās ceturtajā ceturtdaļā. Saspēles vadītāja Skota Mačado tālmetiens izlīdzināja rezultātu – 54:54, taču nākamajās minūtēs “Kalev/Cramo” ielaida septiņus punktus pēc kārtas. Mājiniekus glāba Armands Šķēle. Trīs garāmgājieni, tai skaitā viens ar sodu, 74 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca neizšķirtu – 63:63!

Džonsona tālmetiens bija neprecīzs, taču viesi divreiz atguva bumbu un izdarīja vēl divus metienus. Tie bija neprecīzi. Mačado devās garāmgājienā, netrāpīja. Elegars savāca atlēkušo bumbu, taču arī nespēja raidīt bumbu grozā. “Astana” uzvaru izrāva pēdējā uzbrukumā – 63:65.

Armands Šķēle pēc neveiksmīga spēles sākuma lielāko daļu punktu guva spēles pēdējās trīs minūtēs. Aizsargs 33:27 minūtēs sameta 11 punktus (2p 5/11, 3p 0/2), izcīnīja trīs bumbas zem groziem, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, pārķēra vienu bumbu, saņēma trīs piezīmes, izprovocēja trīs pārkāpumus un nopelnīja ceturto labāko lietderības koeficientu komandā 10.

Spēka uzbrucējs Rolands Freimanis 30:11 minūtēs guva 14 punktus (2p 4/9, 3p 2/2), savāca četras atlēkušās bumbas, bloķēja divus metienus, izdarīja vienu piespēli, trīs reizes kļūdījās, trīs reizes pārkāpa noteikumus, divas reizes izprovocēja piezīmes un nopelnīja dalītu otro labāko lietderības koeficientu 13.

“Kalev/Cramo” sastāvā punktus guva tikai pieci spēlētāji. Frenks Elegars 15 punktiem pievienoja 16 atlēkušās bumbas, Mačado sameta 12 punktus, bet Gregora Arbeta rēķinā 11 punkti. Astanas rindās Džerijs Džonsons izcēlās ar 13 punktiem, savukārt Patriks Kalatess 10 punktus papildināja ar deviņām izcīnītām bumbām zem groziem.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga