08.02.2014. 18:11
40 gadus vecais norvēģu biatlonists Ūle Einārs Bjerndālens pēc triumfa sprintā bija ļoti gandarīts ar savu sniegumu, toties daudz kritiskāks bija krievu sportists Antons Šipuļins, kurš atzina, ka paša vainas dēļ palika uzreiz aiz labāko trijnieka.

"Esmu apmierināts ar sacensībām. Šaušana un slēpošana izdevās. Esmu teicamā formā un ļoti laimīgs," sacīja septiņkārtējais olimpiskais čempions Ūle Einārs Bjerndālens. "Esmu sarūgtināts līdz pat asarām – pats sev atņēmu medaļu. Turklāt nevis vienkārši medaļu, bet zelta," televīzijas ēterā sacīja Antons Šipuļins, kurš no bronzas atpalika par nieka septiņām sekundes desmitdaļām.

"Pirms pēdējā šāviena ieraudzīju medaļu un aizšāvu garām. Neieredzu sevi par to!" Šipuļins turpināja. "Izšķīrās daudzu gadu ilga sapņa liktenis. Ko vēl varu pateikt? Tagad pats galvenais ir savākties un labi aizvadīt pārējās sacensības. Šaušana izšķir daudz ko, ja ne pilnīgi visu. Būs jāsašauj pa nullēm un labi jāslēpo. Tas ir biatlons."

"Pirms sacensībām psiholoģiski noskaņojos. Daudzi man neticēja, teica, ka esmu sliktā formā. Centos to atspēkot, bet nedaudz neizdarīju līdz galam – nesadalīju spēkus," noslēdza Šipuļins. "Varēju nostartēt labāk," neapmierināts ar sesto vietu bija viens no galvenajiem favorītiem Martēns Furkads.

"Nebiju tālu [no medaļām], taču, zinu, tādi ir spēles noteikumi. Pēc sacensībām netrūkst, ko analizēt. Piemēram, slēpošanas ātrumu. Norvēģiem slīdēja labāk. Varu tikai pateikt "bravo" Bjerndālenam – viņš bija labāks par mani. Esmu sarūgtināts, taču ne depresīvs," Furkads turpināja.

Bjerndālens tuvāko sekotāju austrieti Dominiku Landertingeru apsteidza par 1.3 sekundēm, bet vēl par 4.4 sekundēm atpalika čehs Jaroslavs Soukups. Pasaules kausa līderis Furkads Bjerndālenam zaudēja 12.4 sekundes. Iedzīšanas sacensības paredzētas pirmdien plkst. 17:00.

Izmantotie resursi:СПОРТ-ЭКСПРЕСС: Ежедневная спортивная газета....L'EQUIPE - Le sport à la Une. L'actualité..."Rezerves virsnieku apvienība" ''Akmenskalni'', Raunas novads Jātnieku sports
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties