26.05.2013. 17:15

Francijas tenisists Žils Simons pirmo reizi karjerā uzvarējis piecu setu spēlē, kurā viņš zaudējis pirmos divus setus. Tas viņam izdevās pret Leitonu Hjuitu – 3:6, 1:6, 6:4, 6:1, 7:5. Piektajā setā Simons izlaida 5:0 pārsvaru, tomēr beigās prata uzvarēt. Tikmēr viegls turnīra sākums Rodžeram Federeram, kurš ar 6:2, 6:2, 6:3 izskoloja "Grand Slam" turnīru debitantu Pablo Karenjo-Bustu.

Ar 15. numuru izliktajam Žils Simons tikās ar bijušo ranga līderi Leitonu Hjuitu. Simons austrālieti bija sagrāvis visās trīs iepriekšējās spēlēs, pie tam sešos setos zaudēja tikai 12 geimus. Šodien viņš zaudēja divus setus!

Hjuits mača pirmajā pusē dominēja garajās izspēlēs no gala līnijas, kamēr Simons spēlēja ierasti pasīvi, par ko tika sodīts. Hjuitam otrajā setā pat izdevās Simonu apspēlēt 47 sitienus garā izspēlē, kas pabeigta ar lielisku "dropšotu". Ar 3:6, 1:6 zaudējis pirmos divus setus, Simons sāka spēlēt daudz agresīvāk, bet Hjuits acīmredzami pagura.

Tiklīdz Simons ar 6:4 uzvarēja trešajā setā, mača uzvarētājs bija nojaušams. Simons nogurušo Hjuitu ceturtajā setā sagrāva ar 6:1, bet piektajā setā viegli izvirzījās vadībā ar 5:0. Pēc tam Simons gandrīz atdeva spēli – francūzis divreiz neizservēja maču (neuzbruka, tikai gaidīja Hjuita kļūdas), pa vidu pie pretinieka serves nepaņemot divas mačbumbas – 5:4. Hjuitam gan vēl bija jānotur serve, lai mačs nebeigtos, un iedvesmotais Leitons to paveica – 5:5.

Divus geimus vēlāk Hjuits savu servi nespēja noturēt, un spēle beidzot bija galā ar loģisku iznākumu – Simonam uzvara ar rezultātu 3:6, 1:6, 6:4, 6:1, 7:5. Simons pirmo reizi mačā uzvarējis no 0-2, bet Hjuitam ceturtais zaudējums, uzvarot pirmajos divos setos. Parīzē kas tāds noticis otro reizi – 2003. gadā viņš no 2-0 zaudēja Tomijam Robredo.

2009. gada čempions Rodžers Federers sacentās ar šogad sevi labi pieteikušo spāni Pablo Karenjo-Bustu. 21 gadu vecais tenisists, pirmo reizi spēlējot "Grand Slam" pamatturnīrā, spēlei nebija gatavs un zaudēja pirmos piecus geimus. Federers pie 5:0 nespēja izservēt setu, kas spānim ļāva izvairīties no "sausā" zaudēta seta. No sagrāves mačā izvairīties viņam gan nebija lemts – Federers uzvarēja ar 6:2, 6:2, 6:3.