13.02.2015. 17:30
Patiesībā var teikt, ka Marejs pārtrauc 12 uzvaru sēriju pret Simonu, un tas nebūtu melots. Nospēlējot ļoti sliktas kvalitātes maču, britu pirmais numurs francūzim šodien Roterdamas ceturtdaļfinālā kapitulēja ar 4:6, 2:6, Simonam zaudējot pirmo reizi kopš 2007. gada un kopumā tikai otro reizi 14 mačos.

Iemesls, kāpēc Endijs Marejs dominējis sāncensībā pret Žilu Simonu, ir pavisam vienkāršs. Abi spēles ziņā ir ļoti līdzīgi – nevienam nav pasaules līmeņa serves, toties abi ir lieliski spēlē aizsardzībā un labprāt iesaistās ļoti garās izspēlēs, tādā veidā pretiniekus dzenot izmisumā. Marejs to visu dara maķenīt labāk par Simonu, bet piektdienas pēcpusdiena Roterdamā bija izņēmums.

2009. gada čempions un šī turnīra pirmais numurs Marejs kaut cik sakarīgi sāka spēlēt vien brīdī, kad abos setos bija iedzinējos ar diviem breikiem. Vienu izdevās atspēlēt, bet otru ne. Turklāt 2. setā Endijs pēc radītajām cerībām izglābties uzreiz atkal ar kļūdām zaudēja savu servi.

Simons šodien spēlēja agresīvāk par pretinieku, garajās izspēlēs nepieļāva tik daudz muļķīgu kļūdu, kā arī dažreiz sagaidīja brīdi, kad Marejam ļoti ilgās sitienu maiņās pietrūkst pacietības, izšķiroties par neapdomīgiem sitieniem (piemēram, "dropšoti"). Vēl viens no Mareja zaudējuma iemesliem bija visiem labi zināmais stāsts par viņa otro servi. Ar to uzvarēti tikai 7 no 26 punktiem. Marejam divos setos 27 nepiespiestās kļūdas, Simonam tikai 12.

Marejs Simonu bija uzvarējis 12 mačos pēc kārtas, bet vienīgo iepriekšējo zaudējumu francūzim cieta 2007. gadā uz sev ne tik ļoti tīkamā māla seguma Romas "Masters 1000" turnīrā.

Simons rīt pusfinālā sacentīsies ar pagājušā gada čempionu Tomāšu Berdihu, kurš ceturto reizi piecos mačos apspēlēja Gaelu Monfīsu – 6:1, 6:4. Francūzis kārtējo reizi bija izvēlējies pārāk pasīvu taktiku, kas, protams, nebija uzvaras formula. Simonam pret Berdihu ir 6-3 bilance, ieskaitot uzvaras četros no pēdējiem pieciem mačiem. Abi pēdējo reizi tikās oktobrī Šanhajā, kur Žils čehu pārspēja trīs setos – 7:6(4), 4:6, 6:0.