15.01.2014. 17:11

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Decembra sākumā Silovs atzina: «Biju cerējis, ka šajā laika periodā klāsies labāk.» Toreiz ātrslidotājs bija apņēmības pilns tikt galā ar neskaidrībām, kas saistītas ar slidu izvēli, uzlabotu ātrumu 1000 metru distancē un pieslīpēt tehniku 1500 metros. Tomēr arī šajās dienās Haralds daudz nesmaida, lai gan pamats optimismam ir parādījies. 

«Varbūt neesmu labākajā noskaņojumā, taču pesimists arī nevaru būt. Galu galā līdz olimpiskajām spēlēm vēl ir gandrīz mēnesis. Nevar visu laiku vilkt ķibeles līdzi, Veltu visu uzmanību tam, lai sagatavotos Soču Olimpiādei,» saka Haralds. «Varbūt ir atsevišķas lietas, kuras kopš decembra sākuma esmu uzlabojis, bet gatavošanās struktūra pajuka tieši pēc Pasaules kausa posma Berlīnē.» 

«Vasarā biju izstrādājis plānu, kā gatavošos Olimpiādei, taču tad radās problēmas ar ledu, jo labajos laikos uz ledus Nīderlandē varēja tikt vienīgi komandu pārstāvji. It kā biju kopā ar komandu, taču oficiāla līguma man nebija. Nezinu, vai radušos situāciju varēja atrisināt, taču skaidrs, ka pirms tam nezināju, ka šādi izvērtīsies,» stāsta Silovs. «Nācu citos laikos, taču nebija jau ar ko kopā trenēties. Arī Pasaules kausa pēdējie divi posmi aizritēja vientuļi.» 

«Tas ir mīnuss, ja esi no mazas valsts. Jāmeklē lielās komandas, kurām vari pieslieties, lai iegūtu partnerus un trenerus. Visi man pazīstamie treneri bija aizņemti, ieskaitot Nīderlandes šorttreka komandu, ar kuru trenējos sezonas sākumā. Reāli skatoties, alternatīvu jau nebija. Atgriezties tādā pat situācijā kā pērn šosezon vairs nebija iespējams

«Problēma tā, ka vienā brīdī visa kā ir par daudz uz taviem pleciem. Tomēr ambīcijas un mērķi man joprojām ir, lai gan sarežģījumi sagādājuši ne mazums raižu,» neslēpj ātrslidotājs. 

«Pēc Eiropas čempionāta esmu sācis trenēties kopā ar Norvēģijas komandu. Mani apmierina tas, ka'viņi strādā, turklāt arī treneri man ir pazīstami no iepriekšējiem gadiem. Nākamās trīs nedēļas būs pilnvērtīgs darbs, kas ļaus atgūt pārliecību pirms Soču Olimpiādes,» pozitīvās pārmaiņas ieskicē Silovs, kurš pašlaik kopā ar norvēģiem ir treniņnometnē Itālijā. «Arī Sočos varēšu trenēties kopā ar viņiem, taču tas jau ir mazāk būtiski, jo līdz tam viss darbs jau būs paveikts. Sočos būs tikai jāatrod fīlings un knifiņi.» 

«Psiholoģiski ir grūti. Cenšos izvilkt ,kur tad esmu pieļāvis kļūdas, taču beigās saprotu, ka visi lēmumi tikuši pieņemti, lai būtu labāk. Vismaz tagad beidzot plāns līdz Olimpiādei ir zināms un ir iestājies miers. Tagad tikai trīs nedēļas kārtīgi jātrenējas un jānostiprinās psiholoģiski.» 

Uz Soču olimpiskajām spēlēm Haralds dosies 2. februārī, bet ātrslidošanas sacensības viņam paredzētas 12. un 14. februārī. Tomēr, ja būs jāstartē arī 500 metru distancē, kur viņš pagaidām ir rezerves sarakstā, tad mači sāksies jau 10. februārī. Daugavpils Individuālo sporta veidu skola Kandavas 17, Daugavpils, LV-5401
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties