03.12.2013. 23:20
Latvijas basketbolists Ojārs Siliņš nepilnu 17 minūšu laikā guva 13 punktus un palīdzēja Itālijas klubam "Reggio Emilia" FIBA Izaicinājuma kausa izcīņas grupu turnīra otro apli sākt ar uzvaru pār "Okapi Aalstar" (78:71). "Reggio Emilia" tā bija trešā uzvara četrās spēlēs

Pirms spēles noskaidrojās, ka "Reggio" palikusi bez komandas kapteiņa Mikeles Antonuti, kuram savainojums liegs piedalīties tuvākajā laikā. Tas Siliņam solīja vēl lielāku spēles laiku, taču Ojārs jau pirmajās minūtēs tika pie divām piezīmēm un bija spiests pamest laukumu ātrāk, nekā plānots. Arī otrajā ceturtdaļā Siliņa uznāciens beidzās pēc pāris sekundēm, kuru laikā latvietim jau trešā piezīme.

Neraugoties uz neizdevušos pirmo puslaiku, otrajā Ojārs atkal sāka pamatā, un treneris ar šo gājienu izvilka īsto kārti. Siliņš uzteicami darbojās aizsardzībā, neļaujot mājiniekiem nogādāt bumbu "postā", un "atvērās" arī uzbrukumā, gūstot astoņus punktus divarpus minūšu laikā. Divarpus minūtes pirms spēles beigām Ojārs pie plus trīs (69:66) vispirms pārtvēra bumbu, pusātrajā uzbrukumā saspēlējās ar Itālijas izlases saspēles vadītāju Andrea Činčarīni un divkāršoja Redžo komandas pārsvaru (72:66).

Nākamajā uzbrukumā pēc atkārtotas saspēles ar Činčarīni latvietim vēl divi punkti, un īsā brīdī viesi bija sasnieguši astoņu punktu pārsvaru (74:69). Diemžēl nākamajā aizsardzībā Siliņam piektā personiskā pizīme, apturot bijušo VEF uzbrucēju Dešonu Batleru, taču Siliņa ieliktos uzvaras pamatus komandas biedri nosargāja, un "Reggio Emilia" tika pie trešās uzvaras četros mačos - 78:71.

Ojārs Siliņš laukumā pavadīja 16 minūtes un 39 sekundes un ar 13 punktiem (2p. - 2/2, 3p. - 3/5) bija viens no rezultatīvākajiem komandā. 20 gadus vecā Siliņa kontā arī viena atlēkusī bumba, viena kļūda, viena pārtverta bumba, piecas piezīmes un labākais +/- rādītājs komandā (+14). "Reggio Emilia" ar trim uzvarām un vienu zaudējumu grupā ieņem pirmo vietu.

Izmantotie resursi:FIBA Europe