01.07.2014. 11:28
Siguldā jau 6.jūlijā notiks SEB MTB maratona ceturtais posms, kas būs īpašs ar to, ka sacensības iekļautas prestižajā UCI sērijas kalendārā, pulcējot arī virkni Eiropas valstu MTB riteņbraucējus, informēja pasākuma organizētāju pārstāvis Toms Markss.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Iepriekšējā pieteikšanās Siguldas posmam portālā velo.lv noslēgsies 2.jūlijā. 

Sigulda, pateicoties savai infrastruktūrai un skaistajai Gaujas senlejai, jau daudzus gadus ir kļuvusi par mājvietu Latvijas lielākā kalnu riteņbraukšanas seriāla – SEB MTB maratona – posmam. Siguldas posms allaž izceļas ar aizraujošām trasēm, kurās netrūkst kāpumu, šauru taciņu, ūdens šķēršļu un citu pārbaudījumu. Kā odziņa arī šogad būs Siguldas kalna pievarēšana distances pēdējā kilometrā.

Šajā gadā Siguldas posms būs vienīgās kalnu riteņbraukšanas sacensības Latvijā, kas  iekļautas prestižajā UCI MTB sērijas kalendārā. Tas nozīmē, ka SEB MTB maratona Siguldas posmā arī varēs iegūt vērtīgos UCI MTB maratona punktus. Plānots, ka bez labākajiem Latvijas un Igaunijas kalnu riteņbraucējiem startēs arī vairāki MTB maratonisti no citām Eiropas valstīm. Favorītu vidū no Latvijas sportistiem būs Andžs Flaksis, Arnis Pētersons, Krists Neilands, Dmitrijs Sorokins un citi.

Kā pirmie trasē dosies Skandi motors distances sportisti, kuri par UCI punktiem sacentīsies 78 kilometru garajā distancē. Jāņem vērā, ka Siguldas posms Skandi motors distances dalībniekiem neies lielajā SEB MTB maratona sezonas kopvērtējumā. Sacensību starts paredzēts plkst.12. 

Tikmēr masveidīgais Virši–A brauciens, kā ierasts būs viens no SEB MTB maratona posmiem un rezultāti tiks ņemti vērā kopvērtējumā. Jau tagad zināms, ka arī Virši – A distance solās būt ļoti aizraujoša. Tajā iekļauti virkne aizraujošu posmu ar šaurām taciņām, interesantiem nobraucieniem un kāpumiem. Tāpat ikviens aktīvās atpūtas cienītājs ir aicināts startēt Mammadaba veselības distancē. Tikmēr mazākos dalībniekus sagaida azartiskie bērnu braucieni. Starts tiks dots Siguldas serpentīna pakājē, bet finišs gaidāms Spieķu laukumā, kur arī norisināsies bērnu sacensības. 

Siguldas posms šogad būs kā gatavošanās 2016. gada Eiropas čempionātam MTB maratonam, kas norisināsies šajā skaistajā Vidzemes pilsētā. Sacensību uzvarētājam īpašu pārsteiguma balvu pasniegs Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, kurš pats ņems dalību maratona distancē. Tāpat pasākumā plāno piedalīties vēl vairākas Latvijā ļoti labi pazīstamas personības.Aglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties