11.01.2014. 12:31
Latvijas labākais kamaniņu divnieks Andris un Juris Šici sestdien ierindojās 12.vietā Vācijas trasē Oberhofā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas septītajā posmā.Šici pēc ne pārāk veiksmīga pirmā brauciena arī ierindojās 12.vietā, bet otrais...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Šici pēc ne pārāk veiksmīga pirmā brauciena arī ierindojās 12.vietā, bet otrais mēģinājums nenesa krietnu uzlabojumus kopējā ieskaitē, kā rezultātā nācās samierināties ar 12.pozīciju arī summā.

Latvijas sportisti divu braucienu ieskaitē par 1,250 sekundēm atpalika no uzvarētājiem vāciešiem Tonija Egerta un Sašas Benekena, kuriem šī ir otrā uzvara sezonā.

Otro vietu izcīnīja pasaules kausa kopvērtējuma līderi Tobiass Vendls/Tobiass Ārlts no Vācijas, kuri pēc pirmā brauciena bija trešie. Viņi no tautiešiem atpalika par 0,379 sekundēm.

Trešajā vietā tikmēr ierindojās krievi Vladislavs Južakovs un Vladimirs Maknutins, kuri pēc pirmā brauciena negaidīti bija otrie. Zīmīgi, ka šie sportisti savu iespēju startēt pamatsacensībās izcīnīja vien pēc sprinta sacensībām, kas norisinājās piektdien.

Šici sestdien sacensībās bija vienīgie Latvijas pārstāvji, jo otrs divnieks Oskars Gudramovičs/ Pēteris Kalniņš piektdien neiekļuva pamatsacensībās pēc neveiksmīgi aizvadītām sprinta sacensībām.

Tāpat Latviju nepārstāvēs neviena sportiste dāmu konkurencē, kurām pirmais brauciens tiks aizvadīts plkst.13.15 ar tiešraidi LTV7, bet otrais brauciens iecerēts plkst.14.35.

Vienīgā Latvijas pārstāve šajā posmā Elīza Tīruma piektdien neveiksmīgi startēja sprinta sacensībās - ieņemta 26.vieta - un nekvalificējās pamatsacensībām.

Kā zināms, cita Latvijas sportiste Ulla Zirne šonedēļ sacenšas Eiropas junioru čempionātā Siguldā, tāpēc šajā Pasaules kausa posmā nestartē.

Savukārt svētdien paredzētas sacensības kungiem.

Turpinājumā pasaules labākie kamaniņu braucēji tiksies arī Altenbergā, bet 25. un 26.janvārī Pasaules kausa noslēdzošais, devītais, posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts, risināsies Siguldā.

Soču olimpiskās spēles notiks no 2014.gada 7. līdz 23.februārim, bet kamaniņu sacensības sāksies jau 8.februārī ar vīriešu vieninieku sacensībām.

Kā zināms, olimpiskajās spēlēs startēs vīri Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš, dāmas Zirne un E.Tīruma, kā arī divnieku ekipāžas A.Šics/J.Šics un Gudramovičs/Kalniņš.

Tāpat Latvija Olimpiādes kamaniņu sporta sacensībās būs pārstāvēta komandu stafetē.

Pēc pagājušās sezonas par karjeras beigām paziņoja pieredzējusī Latvijas kamaniņu braucēja Maija Tīruma, kura šosezon palīdz Francijas kamaniņu braucējiem.ZAAO, SIA, Viļakas novads ZAAO, SIA, Viļakas novads Viļaka, Viļakas n.
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties