19.03.2017. 13:01

Sacensību favorītes bija Laura Dālmeiera un Gabriela Koukalova, kuras turpināja cīņu par Mazo kristāla globusu. Vācijas biatlonistes pārsvars pirms šīs dienas sacensībām sasniedza 11 punktus. Šajā posmā lieliskus rezultātus sasniegusī Mari Laukanena (Somija) arī bija starp favorītēm, tāpat kā izlases līdere Kaisa Mekereinena.

Pirmo šaušanu nekļūdīgi veica desmit biatlonistes, pārējām pa vienai kļūdai, izņemot Marī Dorēnu Abēru (Francija), kurai divi soda apļi, un pirmajā aplī kritienu piedzīvojušo Seliju Emonjē (Francija), kurai četri soda apļi. Starp precīzajām bija arī Gabriela Koukalova un Kaisa Mekereinena, bet Laura Dālmeiera, Mari Laukanena un Darja Domračeva kļūdījās pa reizei.

Arī otrajā šaušanā nekļūdīgi turpināja šaut Sjūzena Danklī, Tirila Ekhofa, Veronika Vītkova, Žistīne Brezā, Franciska Hildebranda, Kaisa Mekereinena un Vanesa Hinca. Pirmās sešas biatlonistes bija nepilnu desmit sekunžu robežās, Hincai pietrūka ātruma un līderei zaudēja jau 27.4 sekundes. Koukalova kļūdījās vienreiz, atkāpjoties uz desmito vietu, Domračeva šoreiz bija precīza un pakāpās uz 13. vietu, Dālmeierai vēl viena kļūda un 20. vieta.

Uz trešo šaušanu gandrīz vienlaikus ieradās Brezā, Ekhofa, Danklī, Hildebranda, Vītkova un Mekereinena. Vītkova, Ekhofa un Mekereinena kļūdījās pa reizei, Brezā divas kļūdas, Danklī klājās vēl sliktāk – trīs soda apļi. Precīza bija tikai Hildebranda, kļūstot par sacensību līderi. Sekoja Vītkova (+19.5 sekundes), Ekhofa (+20.4), Koukalova (+29.0), kura šoreiz bija pilnīgi precīza, Mekereinena (+30.3) un Hinca (+36.1).

Pēdējā šaušanā Hildbranda kļūdījās pēdējā šāvienā, kamēr precīzas bija gan Ekhofa, gan Koukalova. Pa reizei kļūdījās Vītkova un Mekereinena. Par līderi kļuva Ekhofa, kurai sekoja Koukalova (+1.4), Hildebranda bija trešā (+17.2), nedaudz tālāk Vītkova (+21.3), Mekereinena (+36.4) un Ukrainas biatloniste Jūlija Džima (+40.4). Dālmeiera bija astotā (+42.7), bet ar mazām cerībām uz Mazo kristāla globusu.

Uzvaru izcīnīja Ekhofa, kura pēdējā aplī neatstāja nekādas izredzes otrās vietas ieguvējai Koukalovai, kura šodien izcīnīja Mazo kristāla globusu masu starta vērtējumā. Ekhofai šī ir ceturtā uzvara augstākā līmeņa individuālajās sacensībās. Trešo vietu pēdējā aplī pārliecinoši izcīnīja Mekereinena. Vēl labāko sešiniekā Vītkova, Hildebranda un Laukanena, kura pēc ceturtās šaušanas bija desmitā. Dālmeiera finišēja devītā.

Pasaules kausa izcīņas biatlonā sezona noslēgsies ar 15 kilometru masu startu vīriešiem, sacensību sākums plkst. 14:30 pēc Latvijas laika, sacensībām kvalificējies Andrejs Rastorgujevs.