08.05.2017. 14:30

Mača pirmajā setā bija trīs geimi ar breikbumbām, un Sevastova uzvarēja visos trijos. Vispirms sestajā geimā divas breikbumbas bija Pliškovai, turklāt abas ar lieliskām iespējām, jo viņa tika pie iespējas uzbrukt ar "forehand", un abos gadījumos izcēlās ar lieliem autiem.

Neizmantojusi ļoti labas iespējas pirmā iegūt breiku, čehiete acīmredzami zaudēja pārliecību, un, esot vadībā ar 3:2, zaudēja septiņus geimus pēc kārtas! Pliškova pēc pieminētajām divām "forehand" kļūdām ilgi nespēja atgūties. Kad tas notika, Sevastova bija iekrājusi labu pārsvaru.

Sevastova 1. seta septītajā geimā trīs reizes uzvarēja garās izspēlēs, kurās Pliškovai beigās pietrūka ātruma, lai izvairītos no punkta zaudēšanas. Anastasija savas pirmās breikbumbas izspēlē izcēlās ar "dropšotu". Lai gan Pliškova tika klāt bumbiņai un pati atbildēja ar saīsināto sitienu, Sevastova tūlīt pie tīkla pielika punktu. Sevastovai aiznākamajā geimā pie 5:3 pret apjukušo Pliškovu izdevās vēl viens breiks, ar diagonālo apvedošo sitienu izmantojot otro setbumbu.

Sevastova teicami realizēja spēles plānu, pret mazkustīgo čehieti izmantojot lielu dažādību – "dropšotus", "slaisu" un arī daudz spēlēja stūros. Anastasijai arī palīdzēja Karolīnas problēmas pirmās serves trāpīšanā (tās precizitāte tikai 51%), kas regulāri deva iespējas arī uzņemšanā uzspiest Pliškovai garās izspēlēs. Un tajās vairumā gadījumu uzvarēja Latvijas tenisiste.

2. seta otrajā geimā Sevastova trešo reizi pēc kārtas nobreikoja Pliškovu, kura šoreiz palīdzēja ar trim nepiespiestajām kļūdām, turklāt divreiz kļūdījās ar "forehand", kas viņai ir labākais no diviem sitieniem. Sevastovai trešajā geimā radās grūtības servējot, kad Pliškova ar sen (šī mača ietvaros) neredzētu apņemšanos ieguva divas breikbumbas. Karolīna divreiz nespēja bumbiņu atsist laukumā pēc Sevastovas servēm, pirmajā gadījumā pārcenšoties ar uzbrukumu otrajai servei. Uzvarot sarežģītā geimā, Sevastova ieguva 3:0 pārsvaru.

Divas breikbumbas Sevastovai izdevās atspēlēt arī septītajā geimā, pēc kura viņa bija priekšā ar 5:2. Pirmo breikbumbu patiesībā Pliškova izniekoja (nevis Sevastova atspēlēja), vēlreiz t.s. lielā punkta izspēlē kļūdoties ar "forehand" uzbrukumu. Otro breikbumbu Anastasija izdzēsa ar labu pirmo servi. Pliškova nākamajā geimā bija vadībā ar 30:0, bet pēc tam ar trim kļūdām pēc kārtas iedeva Sevastovai mačbumbu.

Pliškova dominēja, Sevastova izmisīgi aizsargājās, bet izspēli zaudēja, piespiedu kārtā izsitot autā. Pliškovai izdevās nosargāt servi, kas nozīmēja to, ka Sevastovai uzvara būs jānodrošina savas serves geimā. Viņa to izdarīja pārliecinoši, zaudējot tikai vienu izspēli. Pliškovai atkal trūka precizitātes un ātruma, lai varētu izskraidīt pakaļ Sevastovas sistajām bumbiņām.

Sevastova Pliškovu uzvarējusi divos no trim mačiem. Abas pirmoreiz sacentās 2015. gada oktobrī Maskavā, kur uz lēna "hard" seguma hallē Sevastova bija pārāka ar rezultātu 6:3, 7:6(10). Otrajā cīņā 2016. gadā Notingemā uz zālāja ar 6:7(5), 6:0, 6:2 uzvarēja Pliškova.

Sevastova guva otro (2-3) Top 3 panākumu, atkārtojot karjeras lielāko uzvaru. Ranga 3. vietā esošu tenisisti viņa pirmoreiz pieveica pagājušajā gadā "US Open", kur ar 7:5, 6:4 pārspēja "French Open" čempioni Garbinji Mugurusu. Madrides turnīra debijā tiekot līdz 3. kārtai, Sevastova nopelnījusi 120 punktus un 68 010 eiro prēmiju. Anastasijas nākamā pretiniece noskaidrosies čehietes Barboras Stricovas (#18) un spānietes Laras Aruabarenas (#62) mačā.

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048