22.02.2014. 08:07
Sestdiena ir Soču olimpisko spēļu pirmspēdējā sacensību diena, un trasēs kopumā dodas 11 Latvijas atlēti. Ledus trasē dosies divi Latvijas bobsleja četrinieki ar pilotiem Oskaru Melbārdi un Oskaru Ķibermani, tāpat slaloma sacensībās piedalīsies visi trīs mūsu valsti pārstāvošie kalnu slēpotāji.

Tieši viņi plkst. 14.45 sacensības sāks pirmie. 117 dalībnieku vidū 49.starta numurs Kristapam Zvejniekam, 90. trasē dosies Mārtiņš Onskulis, bet Robertam Rodem ticis 98.numurs. Visi, kuri finišēs pirmajā braucienā, plkst. 18.15 izies uz starta arī otrajā.

Piektdien sieviešu slalomā augsto 30.vietu izcīnīja Lelde Gasūna, bet septiņas pozīcijas zemāk ierindojās Agnese Āboltiņa.

Bobsleja sacensību pirmais brauciens plkst.18.30. Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu trasē dosies septītie, bet Ķibermanim ar Raivi Broku, Helviju Lūsi un Vairi Leibomu ticis 16.starta numurs. Kopumā piedalās 30 ekipāžas. Favorītu vidū mājinieki Aleksandrs Zubkovs un Aleksandrs Kasjanovs, amerikānis Stīovens Holkombs, brits Džons Džeimss Džeksons, tāpat kanādieši. Pēdējā treniņu dienā visiem pa priekšu brauca vācieši, kuri izgāzās divnieku mačos.

Melbārdis pirmajos divos treniņbraucienos uzvarēja, tad ieņēma 3. un 4.vietu, bet piektdien ierindojās 7. un 8.pozīcijā. Skaidrs, ka treniņos reti kurš starta ieskrējienu veica ar pilnu spēku, tāpēc patiesos spēku samērus rādīs jau pirmais olimpiskais brauciens. Otrais plkst. 20. Atlikušie divi svētdien no plkst. 11.30.

Kopumā šodien Sočos sadalīs septiņus medaļu komplektus, tostarp notiks sacensības prestižajā 4x7,5 km biatlona stafetē vīriem, bet par bronzu cīnīsies Somijas un ASV hokeja izlases.

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048