27.11.2014. 23:45
29. novembrī Jelgavā, LLU Sporta namā, notiks Latvijas čempionāta badmintonā ceturtās kārtas sacensības. Šī būs beidzamā no Latvijas čempionāta četrām kārtām pirms lielā fināla 2015. gada februārī. Skatītājiem iespēja bezmaksas klātienē vērot olimpiskā badmintona Latvijas labāko sportistu sniegumu.

Latvijas Badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics precizē, ka Latvijas čempionāta pirmās četras kārtas būs kā kvalifikācijas posms, bet fināla kārtā tiks noskaidroti Latvijas čempioni. Latvijas čempionāta finālā piedalīsies tikai 16 spēcīgākie dalībnieki katrā grupā, tāpēc visiem Latvijas badmintonistiem ir motivācija piedalīties pirmajās četrās kārtās, lai kvalificētos finālam. Lai pretendētu uz spēlēšanu finālā, ir jāpiedalās vismaz divos no četriem kvalifikācijas posmiem.

Latvijas čempionāta pirmajās četrās kārtās var piedalīties arī ārvalstu spēlētāji, bet finālā varēs piedalīties tikai Latvijas Badminona federācijā reģistrētie spēlētāji - Latvijas Republikas pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji.

Latvijas čempionāta fināla posms ieplānots Rīgā, 2015. gada 7.-8. februārī. Jau iepriekš Latvijas čempionāta posmi norisinājās Baložos 5.-6. aprīlī, Salaspilī 24.-25. maijā, Valmierā 27.-28. septembrī.

Latvijas čempionātā, līdzīgi kā Olimpiskajās spēlēs, notiek cīņa par pieciem medaļu komplektiem, tai skaitā vīriešu (MS) un sieviešu (WS) vienspēlēs, vīriešu (MD) un sieviešu (WD) dubultspēlēs, kā arī jauktajās (XD) dubultspēlēs.

Latvijas čempionāta ceturto posmu sākotnēji bija ieplānots rīkot Saulkrastos, taču līdz ar Badmintona sekcijas atjaunošanu LLU Sporta centrā, kā arī ņemot vērā badmintona senās tradīcijas Jelgavā, tika pieņemts lēmums Latvijas čempionāta posmu rīkot Jelgavā.

"Līdz ar Badmintona sekcijas atjaunošanu LLU Sporta centrā, var uzskatīt, ka badmintons ir pilnvērtīgi atgriezies ne tikai LLU, bet arī Jelgavā, jo līdz ar LLU studentiem, nodarbībās aicināti piedalīties arī citi sportot gribētāji," informē LLU Sporta centra vadītājs Jānis Vītols, piebilstot, ka badmintons nekur no LLU Sporta centra nebija pazudis, bet šogad tas bija atstāts tādā kā pašplūsmā, jo nebija trenera. Tagad sabiedriskā kārtā ir piesaistīts treneris Guntis Kupčs, ir cilvēki, kuri uzņēmušies badmintona dzīves organizēšanu pilsētā, tai skaitā rīkot turnīrus, organizēt LLU studentu un Jelgavas badmintonistu līdzdalību citos turnīros.

"Badmintons ir olimpiskais sporta veids, tas ir ļoti dinamisks gan pašam spēlētājam, gan arī ļoti skatāms skatītājiem," stāsta Jānis Vītols.

Gandarījumu par badmintona atdzimšanu Jelgavā pauž arī Latvijas Badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics. "Esmu priecīgs par entuziasmu un vēlmi popularizēt badmintonu ārpus Rīgas. Jelgavā ir senas badmintona tradīcijas, te ir daudz sportisku un iniciatīvas bagātu cilvēku. Novēlu Jelgavas apkaimē daudzus sportot gribētājus un nākamos talantus! Jelgavas un LLU iniciatīva lai ir arī kā mudinājums badmintona cienītājiem citās Latvijas studentu pilsētās," mudina Mareks Gruškevics.

Informāciju sagatavoja:Latvijas Badmintona federācijaMad House, restorāns Mad House, restorāns Kaļķu 11, Rīga, LV-1050
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties