06.08.2017. 23:48

Iepriekšējo 20 gadu laikā četrām valstīm – Spānijai, Horvātijai, Francijai un Serbijai – bija izdevies izcīnīt pa trijiem Eiropas junioru tituliem. Svētdien sacensībā parādījās jauns līderis – Vladimira Jovanoviča trenētie serbi apliecināja, ka ir spēcīgāki par visiem konkurentiem.

Fināls, kuru tiesāja liepājnieks Mārtiņš Kozlovskis, sastāvēja no divām daļām. Spāņi pirmajās 10 minūtēs izrāvās priekšā ar 18:11, taču turpinājumā zaudēja iniciatīvu. Serbi visas spēles garumā saglabāja augstu disciplīnu un tika atalgoti ar veiksmi tālmetienos.

Uškokovičs un Miškovičs divatā iemeta 6 no 9 tālmetieniem, kamēr spāņu spēlētāji kopā trāpīja vien 3 no 16 mēģinājumiem. Papildus grūdienu Serbijai deva Pečarskis, kurš aizpildīja visu statistikas aili – 14 punkti, 11 atlēkušās bumbas, četras piespēles, trīs bloķēti metieni.

Spāņi otrajā un trešajā ceturtdaļā netika pie viegliem punktiem, nespējot izjaukt perfekti strādājošo serbu uzbrukuma mašīnu. Uzbrukumā “sarkanā fūrija” nespēja trāpīt – otrajā un trešajā ceturtdaļā spāņi guva tikai 22 punktus, pirms pēdējām 10 minūtēm nonākot iedzinēju lomā ar 40:49. Galotnē neko saglābt neizdevās un serbi izcīnīja ceturto Eiropas titulu.

Spānija – Serbija 62:74 (18:11, 11:17, 11:21, 22:25)Spānija: Martiness 23 (7ab), Parra 10, Ehigitors 8 (5ab), Kuevas 6 (7rp), M. Gonsaless 4 (5ab), Karasko 3, Puerto 2, Buskets 2, Molins 2, Parrado 2, Ivaness, E. Gonsaless.Serbija: Miškovičs 23, Pečarskis 14 (11ab), Momirovs 12 (9ab), Uškokovičs 12, Tadičs 5, Vulikičs 3, Matičs 3, Marjanovičs 2, Petruševs, Petrovičs, Koprivica, Sarenačs.Tiesneši: Panagiotis Anastopoulos (Grieķija), Mārtiņš Kozlovskis (Latvija), Nicolas Maestre (Francija).Komisārs: Patrick Flament (Beļģija).

Lietuva pagarinājumā uzvarēja Turciju ar 97:88 un nopelnīja bronzas medaļu. Lietuviešu 1999. gadā dzimušo spēlētāju paaudzei tā bija trešā godalga pēc kārtas – 2015. gadā izcīnīts Eiropas U16 sudrabs, bet 2016. gadā iegūta pasaules U17 bronza.

Pēdējo 20 gadu laikā par Eiropas čempioniem kļuvuši Serbijas (2005, 2007, 2009, 2017), Spānijas (1998, 2004, 2011), Horvātijas (1996, 2002, 2012), Francijas (2000, 2006, 2016), Grieķijas (2008, 2015), Turcijas (2013, 2014) un Lietuvas (2010) juniori.