11.09.2013. 20:30
Aizvadītas Eiropas čempionāta basketbolā otrās kārta otrā spēle, kurā Serbija izcīnīja savu trešo uzvaru grupā un sesto visā turnīrā, ar 76: 69 pieveicot Beļgiju. Savukārt beļģiem šis ir jau trešais zaudējums, kas liek ieņemt pēdējo vietu E grupā.

Serbija pirmajā EČ fāzē izcīnīja trīs uzvaras un divas no tām paņēma līdzi uz E grupu, kamēr Beļģijai līdzvērtīgs sniegums (3-2) liek E grupu uzsākt bez uzvarām. Tas gan netraucēja viņiem veiksmīgāk uzsākt maču Ļubļanā ar izrāvienu 8:0, tiesa, beļģu atrāvienu ātri likvidēja serbu trīs tālmetieni, un pēc pirmās ceturtdaļas spēlē līdzsvars (19:18). Turpinājumā serbi labprāt izmantoja savu pārsvaru zem groziem un Stefana Markoviča četrus precīzos metienus pēc kārtas, taču rezultāta ziņā nekur tālu nespēja atrauties līdz pat 4. ceturtdaļas sākumam.

Tāpat kā spēlē pret Latviju arī šodien Serbijas izlases sniegums būtiski kritās brīžos, kad Nenads Krstičs devās uz rezervistu soliņu atpūsties. Ar Krstiču laukumā serbiem bija pieejams pavisam cits plašums, turklāt pret viņu noteikumi tika pārkāpti veselas desmit reizes, taču bez viņa Serbija ļāva izcelties beļģu snaiperiem Semam van Rosomam un Venam Mukubu, kā arī trešajā ceturtdaļā vien pielaida deviņas kļūdas.

Savukārt ceturtās ceturtdaļas sākumā Krstiča un Nikola Kaļiniča pūlēm serbiem izdevās izrāviens 7:1, kas ļāva beidzot nostabilizēties septiņu līdz 10 punktu vadībā. Beļģi trīs minūtes pirms beigām gan vēl veica pēdējo izrāvienu, taču Markoviča un Bogdanoviča tālmetieni atdeva serbiem drošības izjūtu, un viņi svinēja savu trešo uzvaru E grupā ar rezultātu 76:69.

Serbijas rindās rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Nenads Krstičs, kura sniegums palīdz serbiem šobrīd ieņemt E grupas līderpozīcijas. Savukārt Beļģija, kurai vēl atlikušas spēles ar Latviju un Lietuvu, šobrīd atrodas pēdējā vietā grupā.

Beļģija-Serbija 69:76 (18:19, 18:21, 15:14, 18:22) Beļģija: Mukubu 16, van Rosoms 12, Begins 12, Ervelje 8, Masots 7, Mors 5, de Zeuvs 4, Tabu 3, Muja 2, Muema, Serrons, DrjesensSerbija: Nen. Krstičs 17, Markovičs 15, Bogdanovičs 12, Kaļiničs 9, Bjelica 7, Katičs 7, Mičics 5, Nedovičs 2, Gagičs 2, Nem. Krstičs, Andjusičs, ŠtimacsAtlēkušās bumbas: 27:37Kļūdas: 9:16