05.09.2013. 20:38
Serbijas vīriešu basketbola valstsvienība ceturtdien, 5. septembrī, pusstundas laikā iekrāja piecpadsmit punktu pārsvaru, galotnē neļāva bosniešiem pietuvoties tuvāk par desmit punktiem un svinēja otro uzvaru Eiropas čempionātā. Panākums ļāvis serbiem izvirzīties B grupas līderpozīcijās.

6 Lietuva 0-1 56:63 (-7) 1

Pirmajā spēļu dienā Dušana Ivkoviča trenētā Serbija atļāva garajai Lietuvas izlasei gūt tikai 56 punktus un atklāja kampaņu ar solīdu uzvaru (63:56). Bosnieši nespēja atrast pretargumentus Latvijas valstsvienības uzbrukumam, ielaida visvairāk punktus un piedzīvoja sakāvi ar lielāko starpību B grupā – 75:86.

Ceturtdien bosniešiem bija vēl mazāk variantu, jo serbu soliņš izrādījās tikpat garš, kā Latvijai, kamēr pašiem uzbrukumā joprojām nācās paļauties uz Teletoviča, Dedoviča un Raita trio. Naturalizētais amerikānis pirmais tika izslēgts no spēles, neiemetot nevienu no septiņiem metieniem, bet ar pārējo divu pūlēm acīmredzami bija par maz.

Jau pirmajā ceturtdaļā serbu pārsvars sasniedza 12 punktus (28:16), puslaikā un pusstundā pieaugot līdz attiecīgi četrpadsmit un piecpadsmit punktiem (64:49). Pēdējā ceturtdaļā bosnieši divreiz pietuvojās desmit punktu attālumā (68:58, 77:67), taču uzvaru un zaudējumu bilancē bija spiesti ierakstīt otro neveiksmi.