18.07.2018. 23:00

Zālāja sezona lielākajai daļai tenisistu beidzas ar spēlēšanu Vimbldonā, bet vairākiem šī seguma faniem tradicionāli ik gadu nākamajā nedēļā pēc Vimbldonas ir iespēja uzspēlēt Ņūportā. Ivo Karlovičs ir regulārs viesis šajā turnīrā un no 2014. līdz 2016. gadam trīs reizes pēc kārtas spēlēja finālā, uzvarot trešajā mēģinājumā.Karlovičs šogad varēja pamatoti cerēt vismaz uz ceturtdaļfinālu, jo viņam 2. kārtā pretī stājās līdz šim vienmēr (7-0) uzvarētais Dudi Sela, kurš Karloviču septiņos mačos bija spējis nobreikot tikai vienreiz. Šodien Dudi izcēlās ar četriem breikiem. Sela 2. setā zaudēja ar breika pārsvaru, bet 3. setā Karlovičs padevās ar dubultkļūdu sestā geima izskaņā. Karlovičs aiznākamajā geimā neiebilda pret Selas "sauso" breiku.Cits zālāja seguma speciālists Žils Millers pagājušajā sezonā uz zālāja sakrāja 11-2 bilanci, abus zaudējumus piedzīvojot Marinam Čiličam – Londonas pusfinālā un Vimbldonas ceturtdaļfinālā. Luksemburgas tenisists pērn izcēlās arī ar titulu Hertogenbošā un Rafaela Nadala sakaušanu Vimbldonā.Savukārt šogad viņam uz sava mīļākā seguma ļoti pieticīga uzstāšanās ar 3-5 bilanci. Karlovičam pirms diviem gadiem Ņūportas finālā zaudējušais Millers šonedēļ 1. kārtā ar 7:6(5), 6:4 pieveica Markosu Bagdati, bet 2. kārtā cieta pat savai sezonas sliktajai formai (10-17) par negaidītu zaudējumu uzskatāmu fiasko pret Marselu Granoljersu – 5:7, 6:7(4). Spānis karjeras laikā uz zālāja sakrājis tikai 12 uzvaras un tikai otro reizi šī seguma turnīrā uzvarēja 2. kārtas mačā. Pirmais gadījums bija 2010. gadā Londonā, kur viņš finišēja ar divām uzvarām.

Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Maskavas iela 260, Rīga, LV-1063
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa