08.01.2016. 18:20
Rīgas "Dnamo" KHL čempionātā pirmajā mačā pēc galvenā trenera Kari Heikiles atbrīvošanas un ar Normundu Sējēju uz komandtiltiņa viesos ar 3:1 apspēlēja Podoļskas "Vityaz", tā pārtraucot trīs zaudējumu sēriju. Vārti un rezultatīva piespēle Mika Indraša kontā.

Normunds Sējējs uz savu pirmo spēli galvenā trenera amatā līdzi nepaņēma uzreiz trīs spēlētājus, kas somu laikos regulāri tika sastāvā – Miķeli Rēdlihu, Oskaru Cibuļski, Māri Bičevskis -, kā arī neseno debitantu Bruno Zabi. Toties cits jaunpienācējs Filips Toluzakovs tika paaugstināts uz pirmo maiņu.

Izturējuši mājinieku pirmo ofensīvu, uz priekšu devās arī rīdzinieki un jau sestajā minūtē Miks Indrašis atklāja rezultātu, labi izmantojot sāncenšu labvēlību, kas ļāva nokļūt vārtu priekšā. Tiesa, metiens jau bija jāizdara kritienā, tomēr ripa starp “Vityaz” vārtsarga Igora Saprikina kājsargiem atrada ceļu vārtos. Pagāja vien 19 sekundes un rezultāts kļuva neizšķirts... Ne pārāk spēcīgi, ne pārāk viltīgi no iemetiena apļa uzmeta Ņikita Viglazovs, bet Jakubs Sedlačeks tuvajā stūrī lidojošo ripu atvairīt nespēja.

Trešdaļas otrajā pusē viesus krietni pievīla disciplīna – sekoja trīs noraidījumi pēc kārtas. Vispirms pusotru minūti bija jāspēlē trijatā, bet dažas sekundes pēc tam, kad šis mazākums bija izturēts, Gints Meija lika savai komandai spēlēt četratā. Mazākumā veiksmīgi nospēlēja gan Sedlāčeks, gan laukuma spēlētāji, novēršot visas mājinieku radītās briesmas.

Otrās trešdaļas sākumā pie pirmā vairākuma tika “Dinamo”, taču šo divu minūšu laikā bīstamāko momentu sarīkoja mājinieki. Kaspars Saulietis pie zilās līnijas uzdāvināja ripu Romānam Horākam, kurš aizbēga uz randiņu ar Sedlāčeku, taču pārspēt tautieti nespēja. Nekā cita interesanta vairākumā nebija, kas, atceroties pēdējos mačus, laikam jau nepārsteidz. Interesantāk mājinieku zonā gāja vienādos sastāvos, Lauris Dārziņš pēc sāncenša kļūdas tika pie brīva metiena no zonas vidus, taču rezultāts nemainījās.

Nemainījās tas arī pēc pāris karstām epizodēm pie “Dinamo” vārtiem, bet trešdaļas vidū skaistu sologājienu veica Gints Meija. Ar elegantu pirueti izdevās apspēlēt divus mājiniekus, bet, lai pārspētu arī vārtsargu, vienkārši pietrūka ledus. It kā sadusmojušies par šādiem gājieniem, “Vityaz” spēlētāji uzrīkoja kārtīgu aplenkumu viesu aizsardzības zonā, tomēr neko vairāk par bīstamiem šāvieniem gar vārtiem neizveidoja. Pēdējās divas minūtes ļoti enerģiski aizvadīja mājinieki, veidojot arī bīstamus momentus, bet vistuvāk veiksmei bija Maksims Afinogenovs, kurš apskrēja gandrīz visus dinamiešus, tomēr Sedlāčeks glāba arī šajā epizodē.

Pēc diviem periodiem identisks bija ne tikai rezultāts uz tablo, bet arī metienu skaits – abas komandas sāncenšu vārtsargu bija traucējušas 22 reizes. Savukārt jau pirmais metiens trešajā periodā bija precīzs, turklāt to izpildīja Andris Džeriņš, pēc īsa reida vārtu virzienā, cauri burzmai raidot ripu vārtos. Vēlreiz tikpat ātri atspēlēties mājiniekiem rīdzinieki neļāva, toties drīz vien palika mazākumā, kad laukuma centrā pārcentās Māris Jass. Divas minūtēs aizlidoja ātri, šis un tas darāms bija arī Sedlāčekam, bet rezultāts nemainījās.

Spēle turpinājās labā tempā, maz bija paužu, tiesa to pašu līdz perioda vidum varēja arī teikt par momentiem. Tad īsā laikā rīdzinieki trīs reizes kārtīgi pastrādāt lika Saprikinam – ripas lidojuma virzienu mainīja Skvorcovs, bīstami paši meta Saulietis un Toluzakovs, taču pārspēt sāncenšu vārtsargu neizdevās. Toties vēl viens uzbrukuma vilnis bija produktīvs. Vispirms tuvu vārtu guvumam bija Tims Sestito, bet minūti vēlāk Indrašis uzbrukumā zonā atguva ripu, tūlīt pat piespēlēja Skvorcovam, kurš pēc elegantas pauzes šāva vārtos – 3:1!

Sešas minūtes līdz pamatlaika beigām Kristaps Sotnieks sarūpēja mājiniekiem vairākumu, bet uzspēlēt nevienādos sastāvos sanāca vien piecas sekundes, jo laukuma centrā tika neatļauti nogāzts arī Indrašis. “Vityaz” centās spēlēt aktīvi, taču tas beidzās ar vēl vienu pārkāpumu, bet īsu laiku mājinieki spēlēja arī trijatā. Maču komandas noslēdza, spēlējot četri pret četri, jo divas minūtes nopelnīja arī Sestito, bet galvenais bija cipari uz tablo – 3:1 “Dinamo” labā.

Vārti: 5:39 Indrašis (Skvorcovs) 0:1, 5:58 Viglazovs (Horāks) 1:1, 41:09 Džeriņš 1:2, 52:04 Skvorcovs (Indrašis) 1:3Metieni: 31:36Soda minūtes: 8:12Vārtsargi: Igors Saprikins - Jakubs Sedlāčeks

Rīgas "Dinamo" sastāvs: Jakubs Sedlāčeks (Jūakims Ēriksons); Guntis Galviņš - Stīvens Saigo, Kristaps Sotnieks - Krišjānis Rēdlihs, Ēriks Ševčenko - Aleksandrs Jerofejevs; Lauris Dārziņš - Tims Sestito - Filips Toluzakovs, Gunārs Skvorcovs - Andris Džeriņš - Miks Indrašis, Kaspars Saulietis - Vitālijs Pavlovs - Gints Meija, Māris Jass - Armands Bērziņš - Edgars Kulda.

Izmantotie resursiКонтинентальная хоккейная лига : Чемпионат...

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439