06.08.2016. 22:28
Šodien šaušanā ar pneimatisko pistoli vīriešiem zelta medaļu izcīnīja Vjetnamas šāvējs Huans Vins Hoangs, savukārt brazīliešu šāvējs Felipe Almeida Vu ar pūlēm iekļuva astoņu finālistu skaitā, toties finālā prata izcīnīt sudrabu, kas kļuva par Rio spēļu mājinieces pirmo godalgu.

Kopā piedalījās 46 šāvēji no 35 valstīm. Kvalifikācijā katram sportistam bija jāveic 60 šāvieni no 10 metru attāluma. Finālā iekļuva tikai labākie astoņi šāvēji, kuriem bija jāveic vēl 20 papildus šāvienus. Nepaveicās serbam Dimitrijam Grgičam, kurš savāca 579 punktus, kamēr 5.-8. vietu ieguvēji, itālis, indietis, brazīlietis un krievs, kvalifikācijā iekrāja precīzi par vienu punktiņu vairāk.

Toties fantastiski pārliecinošs bija ķīnietis Pangs Vejs, kuram 590 punkti - par sešiem punktiem vairāk nekā tuvākajam sekotājam korejietim Jong-Oh Jinam, kurš ir Londonas olimpisko spēļu čempions šajā disciplīnā. Interesanti, ka pirms četriem gadiem tieši Jins un Vejs bija labākie kvalifikācijā, taču toreiz ķīnieti Veju pievīla sniegums finālā, un viņš palika ceturtais. Vejam gan ir zelts mājas spēlēs Pekinā 2008.gadā, tā ka šeit Rio Vejs ar Jinu teorētiski konkurēja par to, kurš iegūs otru olimpisko zeltu karjerā.

Tomēr sacensību likteni lielā mērā izšķīra tas, ka Rio spēlēs arī šai disciplīnā ir ieviesti jauni noteikumi, proti, finālā viss sākas no nulles (un pēc katrām divām šaušanas sērijām vājākais finālists izstājās, tāpēc nav jābrīnās par finālistu tik ļoti dažādu punktu skaitu) un kvalifikācijas rezultātiem vairs nav nozīmes. Respektīvi, Veja fantastiskajiem rādītājiem kvalifikācijā nebija nekādas nozīmes - tik vien, kā dalības nodrošināšana finālā.

Finālā ne ķīnietis Vejs, ne korejietis Jins nespēja pierādīt savu favorītu statusu. Ja Vejs vismaz izcīnīja bronzu, tad Jins palika tikai 5. vietā. Toties priekšplānā izvirzījās Vjetnamas šāvējs Huans Vins Hoangs, kurš kvalifikācijā uzrādīja 4. rezultātu, bet finālā uzvarēja un ieguva zelta medaļu. 41 gadu vecais Hoangs ir ļoti titulēts šāvējs, taču olimpiskajās spēlēs viņam medaļu vēl nebija. Sudrabu ieguva mājinieks, brazīlietis Felipe Almeida Vu, kurš, neskatoties uz savu ķīniešu izcelsmi, ir dzimis Sanpaulu un allaž pārstāvējis Brazīliju. Vu tikai par mata tiesu iekļuva finālā, toties tur uzspīdēja un deva mājiniecei pirmo medaļu. Bronza, kā jau minēts, ķīnietim Vejam.