08.07.2015. 17:13
Krievijas vadošais regbija žurnāls "Pro Regbi" savā jaunākajā numurā ir publicējis interviju ar Latvijas izlases un Krasnojarskas "Enisey-STM" spēlētāju Uldi Saulīti, kurš stāsta par savas līdzšinējās karjeras līkločiem.

Uldis Saulīte ir viens no tiem Latvijas regbistiem, kuram ir izdevies izveidot visai veiksmīgu karjeru ārpus Latvijas robežām, jo jau vairāk kā 10 gadus viņš pārstāv vienu no spēcīgākajiem Krievijas regbija klubiem Krasnojarskas "Enisey-STM", lai gan pats atzīst, ka sākums viņam bija grūts. "Kad es atbraucu uz Krasnojarsku, bija grūti, jo es biju pieradis trenēties trīs reizes nedēļā, bet šeit treniņi notika divas reizes dienā," stāsta Jelgavā dzimušais regbists, "pēc kādiem trim mēnešiem komandas galvenais treneris bija nolēmis, ka man jābrauc mājās, taču šajā brīdī man palīdzēja tā laika uzbrucēju treneris Sergejs Moločkovs, kuram, piederēja viesnīca vietējā slēpošanas kompleksā. Viņš man piedāvāja dzīvot un strādāt pie viņa, vest mani uz treniņiem, kamēr parādīsies iespēja spēlēt. Tā nu es strādāju par apsargu, cirtu malku, treniņu starplaikos raku tranšejas, kamēr vienā brīdī, kad pēc vienas no spēlēm šajā kompleksā bija pasākums ar Krasnojarskas regbija komandas dalību, komandas treneris mani ieraudzīja ar lāpstu rokās un saprata, ka es vēlos spēlēt tik ļoti, ka esmu gatavs pat strādāt šādu darbu. Pēc tā gadījuma arī esmu komandā."

Tāpat visai interesants stāst Uldim bija stāstāms par to kā viņš vispār nonāca regbijā: "Es jau no 14 gadu vecuma strādāju kokzāģētavā, tiesa visiem teicu, ka man ir 16, jo biju padevies augumā. Viens no maniem kolēģiem stāstīja, ka viņa brālis kopā ar policistiem spēlējot regbiju un es jau ar varētu pamēģināt. Pēc kāda laika mani iepazīstināja ar viņu, es aizgāju uz treniņu, iepatikās un paliku." Tiesa neiztika bez pārpratumiem: "Kad jau biju iejuties procesā un kādu laiku patrenējos, visi komandā sāk runāt, sak, vajag uz Rīgu braukt. Es trenerim uzdevu jautājumu – priekš kam? Uz ko viņš atbildēja – nu kā, jāgatavojas Latvijas čempionātam! Bet es visu laiku biju domājis, ka šeit puiši tāpat atnāk, vakaros emocijas izlādēt, nevis gatavojas spēlēt čempionātā!"

"Kad es vēl nebiju atbraucis uz Krasnojarsku, Latvijā mana alga, pārrēķinot rubļos, bija ap 35 tūkstošiem rubļu, bet šeit es saņēmu aptuveni trīs tūkstošu rubļu lielu stipendiju," par profesionālās karjeras sākumu stāsta otrās līnijas uzbrucējs, "taču kopumā es uzskatu, ka mana karjera ir izdevusies par visiem 100%. Jā, man bija piedāvājums spēlēt arī Francijā, Bordo komandā (Francijas TOP14 līgas komanda – aut.), taču toreiz es gūlos uz operāciju galda, tāpēc šis vilciens jau ir aizgājis garām. Jā, man bija piedāvājumi arī no citām Krievijas komandām, taču es, laikam, esmu cilvēks, kam patīk stabilitāte. Es Krasnojarskā esmu labi iedzīvojies. Turklāt, ja iepriekš ar vārdu "mājas" es domāju tikai Latviju un Jelgavu, tad tagad šajā jēdzienā ietilpst arī Krasnojarska."

Intervijā tika skarts arī Latvijas izlases jautājums un Uldis atzina, ka viņš cenšas palīdzēt valstsvienībai cik vien bieži sanāk: "Lai arī bija pārtraukums, tā es mēģinu spēlēt izlasē katru gadu. Citreiz ar špricēm, citreiz bez. Latvijas izlasei ir rudens-pavasara cikls un četras spēles gadā, tāpēc dažreiz, kad esmu aizņemts klubā, nesanāk palīdzēt." Kā savas karjeras labāko maču izlasē Saulīte nosauca Latvijas izlases uzvaru pār Horvātiju 2006. gadā.Interesanti, ka, kā stāsta pats regbists, viņa karjerā bija brīdis, kad viņš varēja pievienoties Krievijas izlasei, jo Latvijas regbija federācijai, finanšu trūkuma dēļ, nebija iespējams uzaicināt viņu uz izlasi. "Tajā laikā bija noteikums, ka, ja trīs gadus pēc kārtas neesi izsaukts uz izlasi, kurā pirms tam esi spēlējis, tad vari mainīt savu "regbija pilsonību", arī man tāda iespēja bija, taču pēc tam tika pieņemts lēmums, ka mainīt valstsvienības regbijā nedrīkst un, ja esi spēlējis vienā izlasē, tad tā arī ir jāpārstāv visu karjeru."

Jāpiebilst, ja Uldis Saulīte, kopā ar citu Latvijas izlases regbistu Juriju Baranovu, Krasnojarskas komandas sastāvā , gaidāmajā sezonā ir kvalificējušies Eiropas izaicinājuma kausam regbijā, kas ir otrs prestižākais starptautiskais klubu turnīrs Eiropā."Enisey-STM" spēlēs pirmajā grupā, kopā ar "Brive", "Connacht Rugby" un "Newcastle Falcons" vienībām.Savukārt Krievijas čempionātā komanda cīnās bez zaudējumiem un ir izcīnījusi astoņas uzvaras, kas viņiem dod pirmo vietu grupā un triju punktu pārsvaru pār citu Krasnojarskas komandu "Krasny yar".

Izmantotie resursi:РК "Енисей-СТМ" - официальный сайтKurbads halle Kurbads halle Lidlauka 37, Rīga, LV-1063
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties