04.01.2014. 06:46
Pašreizējā NHL čempione Čikāgas „Blackhawks” viesos ar 5:3 pieveikusi Ņūdžersijas „Devils” un ar trim vārtu guvumiem šajā mačā atzīmējās Patriks Šārps, savukārt Pitsburgas „Penguins” pamanījusies izcīnīt jau 11. uzvaru savā mājas arēnā pēc kārtas.

„Blackhawks” uzbrucējs Patriks Šārps decembra beigās bija guvis trīs vārtus pret „Blue Jackets”, bet nu par viņa upuri krita slavenais Martins Brodērs, ar kuru Šārps izrīkojās līdzīgi kā ar Kolumbusas vārtsargu, proti, guva trīs vārtus. Kopā sezonā Šārps savācis jau 45 punktus 44 spēlēs.

Pēc samērā mierīgiem pirmajiem diviem periodiem (1:1) īstā hokeja jautrība sākās pēdējās 20 minūtēs, kad trešā perioda sākumā „Blackhawks” īsā laika periodā guva trīs vārtus. „Devils” rindās gan uzradās čehs, kurš teju glāba situāciju, tiesa, tas nebija Jaromīrs Jāgrs, bet gan aizsargs Mareks Židlickis, kurš ar diviem vārtu guvumiem samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (3:4).

Spēles izskaņā gan uzvara palika viesu rokās, jo Šārps iemeta savu trešo golu, bet Dankans Kīts tika atalgots ar trešo rezultatīvo piespēli šajā mačā (5:3). Čikāgas „Blackhawks” līdz ar to saglabā savu vietu līgas kopvērtējuma vadībā, kamēr „Devils” ieņem ceturto vietu Metropoles divīzijā.

„Devils” divīzijas konkurentu mačā starp „Penguins” un „Rangers” iztika bez samērā lieliem pārsteigumiem, jo laukuma saimnieki „Penguins” ar Krisa Kunica, Sidnija Krosbija un divu Jusi Jokinena vārtu palīdzību pēc otrās trešdaļas bija ieguvuši pārsvaru 4:0. Lai arī otrajā periodā daudz vairāk uzbruka „Rangers”, un spēja izdarīt pat 12 metienus pēc kārtas, trešais periods lielākoties vairs bija tikai formalitāte, un gala rezultāts 5:2. Krosbijam (1+2) un Kunicam (2+1) šajā mačā pa trim punktiem.

„Penguins” līdz ar to uzvarējusi jau 11 mājas spēlēs pēc kārtas, savu pēdējo zaudējumu piedzīvojot novembra sākumā. Vēl vairāk, spēlējot Pitsburgā, „Penguins” nav atradusies iedzinējos trešajā periodā kopš 27. novembra spēles pret Toronto „Maple Leafs”.