10.01.2015. 15:00
Jauno tenisa sezonu ar uzvaru aizraujošā finālā Brisbenā sāka Krievijas vadošā tenisiste Marija Šarapova, kura trīs setu cīņā ar 6:7(4), 6:3, 6:3 pārspēja Anu Ivanoviču.

Marijai Šarapovai bija iespējas uzvarēt arī zaudētajā 1. setā, taču tās netika izmantotas. Maša vispirms izlaida 4:1 pārsvaru, septītajā geimā breiku atdodot ar divām dubultkļūdām. Šarapovai desmitajā geimā uzņemšanā bija divas setbumbas. Ana Ivanoviča pirmo atspēlēja ar labu servi, bet otrās setbumbas izspēlē Šarapova ietrieca bumbiņu tīklā.

Nedaudz vēlāk sekojošajā taibreikā Šarapova divreiz atspēlēja minibreiku, bet izgāza taibreika galotni. Krievijas pirmā rakete pie rezultāta 4:4 pieļāva divas "forehand" kļūdas un atspēlēties neprata – 4:7. Tas bija tikai trešais taibreiks abu 14. savstarpējā cīņā. Šarapova uzvarēja abos iepriekšējos – 2006. gadā Lincā un 2012. gadā Romā.

Ivanoviča 2. seta ievadā atspēlēja četras breikbumbas, bet pēc tam ar dubultkļūdu deva pretiniecei breika pārsvaru arī šajā setā. Šoreiz Šarapova vadības grožus no rokām neizlaida, bet seta pēdējā geimā Krievijas sportistei vēl viens breiks – 6:3.

Anai pirms pēdējā seta bija medicīnas pārtraukums, jo serbietei problēmas ar vēderu. Spēlei atsākoties, Šarapova ar graujošiem uzbrukumiem ātri ieguva 3:0 pārsvaru. Ivanoviča nepadevās, divas reizes setā atspēlēja breiku, finišā ar diviem lieliskiem "backhand" sitieniem novērsa arī divas mačbumbas, taču Šarapovas uzvaru nepieļaut neprata – Šarapovai panākums ar rezultātu 6:7(4), 6:3, 6:3.

Šarapova sestdien guva desmito uzvaru pret Ivanoviču (10-4), kurai ne reizi nav zaudējusi finālā (3-0). Iepriekšējie divi pret Anu uzvarētie fināli viņai bija 2008. gadā "Australian Open" un pērn Štutgartē. Ivanoviča tikai otro reizi (13-2) zaudēja finālu, kura viņa bija pārāka 1. setā. Pirmā reize bija jau pieminētajā turnīrā Štutgartē pagājušā gada aprīlī.

Uzvarot Brisbenā, Šarapova izcīnīja 34. vienspēļu titulu un nopelnīja 470 reitinga punktus, kas atstatumu līdz ranga līderei Serēnai Viljamsai ļaus samazināt līdz 681 punktam. Pēdējo divu gadu čempione šoreiz Brisbenā nespēlēja, tā vietā startējot Hopmana kausā.

(7) Carla Suarez Navarro – Mirjana Lucic-Baroni 5:7 6:3 6:4
Kaia Kanepi – Madison Brengle 6:3 7:6(3)
Elina Svitolina – Magdalena Rybarikova 6:0 6:2

Piezīme: ar 8. numuru bija izlikta Garbinje Mugurusa, taču Spānijas tenisiste turnīrā nepiedalījās potītes savainojuma dēļ.