02.05.2014. 13:10
Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš šorīt nodrošināja vietu Šanhajas „Grand Slam” turnīra 1/4 finālā. Par iekļūšanu labāko astoņu komandu skaitā Latvijas komanda pieveica Austrālijas duetu Īzaku Kapu un Kristoferu Makjū – 2:1.

, nra.lv, Sports

Sezonas pirmajā turnīrā Fužo pilsētā Latvijas duets pie medaļām netika, taču bija tām ļoti tuvu. Spēlē par bronzu, trešajā setā mūsu vīri bija nonākuši vadībā pret nīderlandiešiem Stīkemā un Varenhorstu (14:11), taču pamanījās zaudēt. Pastāvēja iespēja, ka ar slaidajiem nīderlandiešiem var nākties satikties arī Šanhajas smiltīs, taču nekā… Tulpju zemes pārstāvji 1/4 finālā iekļūt nespēja, kamēr mūsējie to paveica.

Turnīru Šanhajā Saša un Jānis iesāka ļoti pārliecinoši, svinot panākumus trijās apakšgrupas spēlēs, garantējot sev pirmo vietu grupā. Pirmā izslēgšanas spēļu kārta tādejādi viņiem bija brīva, bet otrajā pretī stājās austrālieši Īzaks Kapa un Kristofers Makjū. Pēdējo reizi šo komandu ceļi bija krustojušies aizvadītajā sezonā, kad Berlīnes „Grand Slam” sacensībās Latvijas duets uzvarēja itin pārliecinoši.

Šodienas mačs iesākās ar vairākām aizraujošām izspēlēm. Austrālijas pārstāvji centās spēlēt daudzveidīgi, tādejādi spējot turēt līdzi aizvadītās sezonas spēcīgākajam pasaules duetam. Līdz pirmajai laukuma pušu maiņai ķengur zemes pārstāvjiem minimāls pārsvars (4:3), bet līdz otrajai jau drošāks pārsvars mūsējiem – 9:5. Līdz tehniskajam pārtraukumam pāris reizes veiksmīgi blokā nospēlēja Saša, labi uzservēja Jānis un jau 13:8. Seta turpinājumā Kapa un Makjū centās spēlēt agresīvi un pašaizliedzīgi, taču tuvāk tikt viņiem tā arī neizdevās, jo regulāra punktu gūšana pie pretinieku serves viņiem nepadevās. Nelīdzēja arī pieprasītais pārtraukums pie rezultāta 12:17 un Latvijas duets svinēja uzvaru pirmajā setā ar rezultātu 21:15.

Otro setu austrālieši iesāka krietni apņēmīgāk, izvirzoties vadībā ar 7:4, taču mūsējo atslābums nebija ilgs. Lēnām un pacietīgi Samoilovs un Šmēdiņš tuvojās, īsi pirms tehniskā pārtraukuma panākot arī līdzsvaru – 10:10. Vadībā gan mūsējie tā arī neizvirzījās. Pašaizliedzīgā spēle pirmajā setā austrāliešus atalgoja tagad – otrajā setā, un ļāva viņiem svinēt panākumu ar 21:16.

Arī izšķirošo partiju labāk sāka austrālieši. Jūtami nervozēja Samoilovs, kas ļāva pretiniekiem uzvarēt pirmajās trijās seta izspēlēs (3:0). Pēc brīža gan sekoja 4:1 izrāviens, kas tobrīd ļāva panākt neizšķirtu – 4:4. Pēc otrās laukuma pušu maiņas mūsējie pirmo reizi izvirzījās arī vadībā (6:5), un pretiniekiem nekas cits neatlika, kā pieprasīt pārtraukumu. Seta turpinājumā vadības grožus no rokām Latvijas duets neizlaida (Austrālijas duets gan galotnē panāca neizšķirtu - 13:13), svinot nervozu uzvaru ar rezultātu 16:14.

Cīņā par iekļūšanu pusfinālā Latvijas sportistiem pretī stāsies Kadziola / Salankevičs (Polija), ar kuriem Pasaules kausu tūrē līdz šim mūsējo ceļi nav šķērsojušies. 24 gadus jaunie poļi izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā pieveica iepriekš pieminētos Stīkemā un Varenhorstu, bet pēcāk tika galā arī ar amerikāņiem Bornu un Haidenu.

Mačs starp Latvijas un Polijas duetiem risināsies uz 3. laukuma, kas nozīmē, ka video tiešraides šoreiz nebūs. Tā sākums plānots pulksten 12.30 pēc Latvijas laika.