11.05.2014. 00:10
Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš triumfējuši Meksikā notiekošā FIVB turnīra "Puerto Vallarta Open" finālā. Latvijas duets finālā tikās ar itāļu brāļiem Ingroso, kurus apspēlēja divos setos (21:19, 21:15), izcīnot pirmo uzvaru kādā no turnīriem šosezon.

Pēc uzvaras pusfinālā divu setu cīņā pār Vācijas duetu Aleksandra Samoilova un Jāņa Šmēdiņa pretinieki finālā bija brāļi no Itālijas Paolo un Mateo Ingroso. Iepriekšējā turnīrā Šanhajā latvieši finālā piekāpās citam Itālijas pārim Nikolai/Lupo, bet šoreiz Samoilovs un Šmēdiņš vēlējās atstāt Itālijas pāri aiz sevis un pirmo reizi šajā sezonā kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Finālspēli ar gūtu punktu sāka Aleksandrs Samoilovs, bet Paolo Ingroso uzreiz sniedza labu atbildi. Cīņa ritēja punkts punktā, bet tad kārtējo reizi lieliski blokā nospēlēja Jānis Šmēdiņš, dodot Latvijas pārim divu punktu pārsvaru (8:6). Uzreiz pēc tam latvieši nespēja nospēlēt tik pārliecinoši, zaudējot trīs punktus pēc kārtas. Arī pēc tehniskā pārtraukuma iniciatīva bija Ingroso pusē, kuri izvirzījās vadībā ar 14:12. Šajā situācijā trīs punktus pēc kārtas guva Latvijas pāris, nedomājot pretiniekam atdot uzvaru pirmajā setā. Itāļiem izdevās atgūt minimālu pārsvaru un vēlāk to palielināt, kas ļāva būtiski pietuvoties uzvarai (19:17). Pēc pārtraukuma ļoti labi nospēlēja Samoilovs, kurš izrāva Latvijas duetam uzvaru - 21:19.

Samoilovs labi iesāka arī otro setu, latviešiem turpinot savu izrāvienu un izvirzoties vadībā ar 2:0. Samoilovu blokā pie tīkla nomainīja Šmēdiņš, spēlējot tikpat izcili. Talkā nāca arī veiksme, kas ļāva iegūt pat piecu punktu pārsvaru (7:2). Samoilovs un Šmēdiņš nedomāja apstāties, palielinot rezultāta starpību līdz astoņiem punktiem un principā izšķirot šī mača likteni (14:6). Brāļi Ingroso vēl paņēma pārtraukumu cerībā glābt šo spēli. Pēc tā rezultāta starpība saruka līdz pieciem punktiem, bet ne vairāk. Samoilovs un Šmēdiņš nospēlēja pietiekami stabili, lai izcīnītu uzvaru setā ar rezultātu 21:15 un visā mačā ar 2:0, tiekot pie sava pirmā panākuma kādā no šīs sezonas turnīriem.

Par bronzas medaļām šajā turnīrā cīnījās latviešu uzveiktie vācieši Fins Ditelbahs/Ēriks Korengs un Meksikas duets Lombardo Ontiveros/Huans Virgens. Par mača favorītiem varēja uzskatīt vāciešus, kuri ātri vien iekrāja trīs punktu pārsvaru (7:4). Mājinieki drīz vien lika pretiniekam kļūdīties, kas ļāva panākt ne vien neizšķirtu, bet arī iegūt divu punktu pārsvaru (10:8). Ditelbahs un Korengs laukumā rādīja ļoti vāju sniegumu, pelnīti nonākot pamatīgos iedzinējos. Meksikāņi turpināja audzēt savu pārsvaru, bet seta izskaņā to pamanījās teju vai izsēt. Pēdējie divi punkti gan nāca pietiekami viegli, Ontiverosam un Virgenam gūstot panākumu ar 21:16.

Otro setu apņēmīgi sāka vācieši, ātri iegūstot divu punktu pārsvaru. Cik ātri tas tika iegūts, tikpat ātri arī pazaudēts. Līdz seta vidum spēle ritēja punkts punktā, bet tad kļūdu pieļāva vācu duets, ļaujot mājiniekiem izvirzīties vadībā ar 11:9. Pēc tehniskā pārtraukuma rezultāts atkal kļuva neizšķirts, pāriem turpinot cīņu punkts punktā. Likās, ka Ditelbahs un Korengs līdz ar divu punktu pārsvaru ieguvuši arī iniciatīvu, bet pretinieki nedomāja padoties, gūstot nākamos trīs punktus. Seta izskaņā izšķirošo izrāvienu veica Vācijas duets, panākot trešo setu - 21:18.

Trešo setu pāri iesāka līdzīgā cīņā. Pirmie pie divu punktu pārsvara tika Ditelbahs un Korengs, izvirzoties vadībā ar 8:6. Vācijas dueta izrāviens turpinājās, rezultāta starpībai pieaugot līdz četriem punktiem. Pēc meksikāņu pieprasītā pārtraukuma tiem izdevās samazināt rezultāta starpību līdz minimumam un panākt arī neizšķirtu (11:11). Seta galotne bija īpaši spraiga, pie lieliskas iespējas izraut uzvaru tiekot Ontiverosam un Virgenam. Pēc smagas cīņas par prieku mājinieku līdzjutējiem Ontiveros un Virgens izcīnīja negaidītu uzvaru setā ar 21:19, bet visā mačā ar 2:1, tiekot pie bronzas godalgām.

Izmantotie resursi:FIVB Fédération Internationale de Volleyball...