08.05.2014. 21:33
Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš Puerto Valjartā notiekošajā "Open" turnīrā divos setos pieveica argentīniešus Hulianu Asādu un Pablo Bjanki (22:20 un 21:11) un ieguva pirmo pozīciju grupā, garantējot vietu astotdaļfinālā. Izslēgšanas spēles gaidāmas rīt.

Lai arī ar punktu pirmo setu sāka Latvijas pāris, iniciatīvu mača sākumā ieguva argentīnieši. Jāņa Šmēdiņa neprecīzā serve, vēl divas nesekmīgas epizodes pie tīkla, un Asāds un Bjanki bija vadībā jau ar četriem punktiem (8:4, 9:5). Šmēdiņš un Samoilovs atbildēja ar trim punktiem pēc kārtas un prata arī panākt izlīdzinājumu (10:10), bet uzreiz sekoja vēl viena Šmēdiņa kļūda servē (10:11).

Pretinieki uz brīdi atkal ieguva iniciatīvu, esot vadībā ar diviem punktiem, bet šoreiz Samoilovs un Šmēdiņš ātri atguvās un seta galotnē jau bija vadībā. Pateicoties pretinieku sitienam autā, setu izdevās uzvarēt ar rezultātu 22:20.

Ja pirmajā setā Samoilovam un Šmēdiņam lielākoties nācās atspēlēties, otrajā setā no smagas uzvaras un pretestības vairs nebija ne vēsts. Jau seta sākumā tika iegūts divu (2:0) un trīs (4:1) punktu pārsvars, bet tas turpināja augt - līdz pieciem (6:1) un pat deviņiem (11:2) punktiem. Argentīnieši spēja atgūt pāris punktus, tomēr seta izskaņā starpība vēlreiz pieauga un sets tika uzvarēts ar iespaidīgiem desmit punktiem - 21:11.

Grupu turnīra pirmajā spēlē ar otro numuru izliktie Samoilovs un Šmēdiņš 27 minūtēs sakāva meksikāņus Revueltu un Kardenasu (21:8, 21:11), bet pēc tam 35 minūšu cīņā tika pieveikti arī ķīnieši Čens un Lī (21:13, 21:14). Tikmēr Asāds un Bjanki turnīru sāka ar neveiksmi pret ķīniešiem (13:21, 21:15, 12:15) un panākumu pret meksikāņiem (21:19, 21:15).

Izmantotie resursi:FIVB Fédération Internationale de Volleyball...