03.08.2014. 16:02
Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš Klāgenfurtē notiekošā «Grand Slam» posma spēlē par trešo vietu svētdien ar rezultātu 0-2 (22:24, 17:21) zaudēja austrāliešiem Izākam Kapam un Kristoferam Makhjū.

Latvijas pārstāvji turnīrā bija izlikti ar ceturto numuru, bet austrāliešiem bija ticis 21.numurs.

Spēles pirmajā setā abi dueti cīnījās ļoti līdzvērtīgi, nekādi netiekot pie vērā ņemama pārsvara. Iesākumā pie viena punkta pārsvara vairākas reizes tika austrālieši, bet Latvijas pārstāvji pirmo vadību ieguva pie rezultāta 6:5. Arī turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā, bet pēc latviešu kļūdas aizsardzībā nelielu lūzumu panāca Kapa un Makhjū, izvirzoties vadībā ar 13:11. Ļoti saistošā izspēlē Samoilovs/Šmēdiņš vēlāk paglabās no nokļūšanas iedzinējos ar trim punktiem, bet brīdi vēlāk viņiem izdevās atjaunot neizšķirtu - 15:15. Turpinājumā Latvijas pārstāvji reizi pēc reizes atspēlēja viena punkta deficītu, atspēlējot arī trīs setbumbas, taču ar ceturto mēģinājumu austrālieši savu panāca.

Arī otrajā setā cīņa ritēja pēc līdzīga scenārija, tā ievadā latviešiem nemitīgi atspēlējoties, bet pirmo vadību iegūstot pie rezultāta 10:9. Iniciatīva Samoilova un Šmēdiņa pusē gan ilgi nepalika, jo drīz vien vadībā atgriezās pretinieki. Pirmo reizi divu punktu pārsvaru Austrālijas sportisti ieguva pie rezultāta 16:14, bet brīdi vēlāk viņi guva vēl vienu punktu. Atspēlēties latviešiem liedza arī Šmēdiņa kļūda servē, bet pēc vēl vienas saistošas izspēles Kapa un Makhjū panāca 19:15 sev par labu. Atlikušajās izspēlēs nekas būtiski nemainījās, austrāliešiem uzvarot arī otrajā setā un pirmoreiz vēsturē iekļūstot «Grand Slam» sacīkšu labāko trijniekā.

Tik tālu šādas kategorijas turnīrā Samoilovs/Šmēdiņš bija tikuši vien otro reizi šosezon. Aprīļa un maija mijā notikušajās sacensībās Šanhajā Samoilovs/Šmēdiņš piedzīvoja neveiksmi finālā.

Jau vēstīts, ka apakšgrupu turnīrā Samoilovs/Šmēdiņš ar rezultātu 2-0 (21:16, 34:32) spraigā cīņā uzvarēja 29.numuru ieguvušos Kanādas atlētus Maveriku Haču un Kristianu Redmanu, ar 2-0 (21:14, 21:16) pieveica šveiciešus Filipu Gabatūleru un Mirko Gersonu, kuri izlikti ar 20.numuru, kā arī ar 2-0 (21:18, 21:17) pārspēja amerikāņu volejbolistus Džonu Hidenu un Tri Bornu, kuriem ticis 13.numurs.

Pirmā vieta apakšgrupā Latvijas sportistiem deva brīvu izslēgšanas turnīra pirmo kārtu.

Sestdien astotdaļfināla cīņā Samoilovs un Šmēdiņš ar rezultātu 2-0 (21:19, 21:15) pārspēja amerikāņus Džeikobu Gibu un Keisiju Patersonu, kuri izlikti ar 16.numuru. Zīmīgi, ka Samoilovs un Šmēdiņš iepriekšējās divās nedēļās šim ASV duetam bija zaudējuši.

Ceturtdaļfinālu Latvijas sportisti sasniedza trešajā posmā pēc kārtas, bet šo barjeru pārvarēt viņi nebija spējuši jau kopš jūnija sākuma, kad bija otrie Eiropas čempionātā. Tāpat viņi pašā sezonas ievadā divreiz spēlēja pusfinālā «Open» kategorijas sacensībās un bija otrie «Grand Slam» posmā Šanhajā.

Tomēr šoreiz viņiem neveiksmju periodu izdevās pārvarēt, ceturtdaļfināla mačā ar 2-0 (21:16, 21:18) pārspējot krievus Konstantīnu Semjonovu un Vjačeslavu Krasiļņikovu, kuriem ticis 11.numurs. Pēcāk svētdien sekoja pusfināls pret trešā numura īpašniekiem Alisonu Čeruti un Brunu Šmitu no Brazīlijas, kuriem tika zaudēts ar 0-2 (14:21, 17:21).

Pagājušajā gadā Samoilovs un Šmēdiņš spēlēja sešu Pasaules kausa posmu finālos, izcīnot trīs panākumus.

Jau vēstīts, ka trešdien šī turnīra pamatsacensībās nespēja iekļūt Mārtiņš Pļaviņš ar Aleksandru Soloveju. Kvalifikācijā Latvijas duets bija izlikts ar piekto numuru, kas pirmo kārtu deva brīvu, bet izšķirošajā, otrajā, kārtā viņi ar 0-2 (15:21, 11:21) pārliecinoši piekāpās Francijas pārim Juzefam Krū un Eduāram Roulandsonam, kas bija izlikts ar 21.numuru.